×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. maijs, 2015
Drukāt

Kanjem Vestam piešķir goda doktora grādu

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Čikāgas Mākslas institūts piešķīris goda doktora grādu amerikāņu reperim Kanjem Vestam, vēsta britu laikraksts “The Guardian”.

Čikāgas Mākslas institūts ir starp ASV labākajām mākslas augstskolām. Vests izlaidumā ieradās mantijā un cepurītē.

37 gadus vecais Vests uzsāka Angļu valodas un literatūras studijas Čikāgas Štata universitātē, kur strādāja viņa māte Donda Vesta.

“Vadot lekciju Oksfordā, es ieminējos par šo skolu. Kad sāku darboties citās jomās, piemēram, modē, kino un aktiermākslā, man būtu bijis vieglāk to izdarīt ar diplomu no Čikāgas Mākslas institūta,” sacīja Vests.

“Doktors Kanje Vests! Es ar tevi ļoti lepojos un zinu, ka arī tava mamma būtu lepna!” tvītoja Vesta sieva Kima Kardašjana, kura patlaban Brazīlijā reklamē savu pašbilžu grāmatu “Selfie”.

Čikāgas Mākslas institūts iepriekš piešķīris goda doktora grādu amerikāņu māksliniekiem Džefam Kūnsam un Tīsteram Geitsam, kā arī dziedātājai Petijai Smitai.

Institūts norāda, ka goda doktora grāda ieguvēji esot “izdomas bagāti un ar estētisko gaumi apveltīti, dažkārt arī provokatīvi un strīdīgi vērtēti, kā arī nozīmīgā veidā izmainījuši kultūras ainavu”.

Fakultātes dekāne Liza Veinraita sacīja, ka nolēmusi piešķirt goda doktora grādu Vestam pēc intervijas, kurā viņš teicis, ka būtu vēlējies apmeklēt Čikāgas Mākslas institūtu.

Taču daži studenti un absolventi nav apmierināti ar augstskolas lēmumu. “Mani kā Čikāgas Mākslas institūta absolventi aizvaino tas, ka šī bezjēdzība finansēta no skolas pārmērīgās studiju maksas,” sacīja Korīna Kirša, kura tagad ir mākslas žurnāliste.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+