×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
15. janvāris, 2014
Drukāt

Kāpēc pasažieru lidmašīnās nav izpletņu?

Foto: LETAFoto: LETA

Atbilstoši pastāvošiem noteikumiem pasažieru laineros neizsniedz izpletņus. Tāpēc, ka neesot efektīvi un vienkārši tas nav izdevīgi, ar to saprotot lieko svaru, kas papildus noslogo lidmašīnu. Proti, tādā gadījumā vairākas pasažieru vietas nāktos atstāt brīvas, kas aviokompānijai “radītu zaudējumus”, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”.

Ar neefektivitāti domāts tas, ka katastrofas gadījumā neizbēgamajā panikā nesagatavots cilvēks vienalga nespēs pareizi uzvilkt izpletni un centralizēti, organizēti nokļūt līdz rindai, kur citi tikpat rātni gaida savu “izejas” momentu. Turklāt pilotiem un vispār visam apkalpes personālam arī nav izpletņu. Šeit motivācija ir vēl skarbāka – lai katastrofas brīdī nerastos vilinājums glābt tikai savu dzīvību, pametot krītošo lidmašīnu ar pasažieriem.

Interesanti, ka pētījumi par avionegadījumiem, kas pēdējo 20 gadu laikā notikuši ASV, uzrāda visnotaļ pārsteidzošus rezultātus: kopumā 568 avārijās tikai 5% no visiem pasažieriem gājuši bojā, konkrētāk – no 53 000 avārijās iesaistītajiem izdzīvojis 51 000!

Jāpiebilst, ka 90% aviokatastrofu notiek pacelšanās vai nolaišanās mirklī. Un tad jau nu izpletņi patiešām nevarētu būt noderīgi. Starp citu, tie paši pētījumi pauž arī to, ka avārijas gadījumā, lidmašīnai pilnībā sadaloties gabalos vai izceļoties ugunsgrēkam, izdzīvojot vismaz 50% pasažieru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+