Mobilā versija
-2.4°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
15. janvāris, 2014
Drukāt

Kāpēc pasažieru lidmašīnās nav izpletņu?

Foto: LETAFoto: LETA

Atbilstoši pastāvošiem noteikumiem pasažieru laineros neizsniedz izpletņus. Tāpēc, ka neesot efektīvi un vienkārši tas nav izdevīgi, ar to saprotot lieko svaru, kas papildus noslogo lidmašīnu. Proti, tādā gadījumā vairākas pasažieru vietas nāktos atstāt brīvas, kas aviokompānijai “radītu zaudējumus”, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”.

Ar neefektivitāti domāts tas, ka katastrofas gadījumā neizbēgamajā panikā nesagatavots cilvēks vienalga nespēs pareizi uzvilkt izpletni un centralizēti, organizēti nokļūt līdz rindai, kur citi tikpat rātni gaida savu “izejas” momentu. Turklāt pilotiem un vispār visam apkalpes personālam arī nav izpletņu. Šeit motivācija ir vēl skarbāka – lai katastrofas brīdī nerastos vilinājums glābt tikai savu dzīvību, pametot krītošo lidmašīnu ar pasažieriem.

Interesanti, ka pētījumi par avionegadījumiem, kas pēdējo 20 gadu laikā notikuši ASV, uzrāda visnotaļ pārsteidzošus rezultātus: kopumā 568 avārijās tikai 5% no visiem pasažieriem gājuši bojā, konkrētāk – no 53 000 avārijās iesaistītajiem izdzīvojis 51 000!

Jāpiebilst, ka 90% aviokatastrofu notiek pacelšanās vai nolaišanās mirklī. Un tad jau nu izpletņi patiešām nevarētu būt noderīgi. Starp citu, tie paši pētījumi pauž arī to, ka avārijas gadījumā, lidmašīnai pilnībā sadaloties gabalos vai izceļoties ugunsgrēkam, izdzīvojot vismaz 50% pasažieru.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+