×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
23. februāris, 2015
Drukāt

Kāpēc tu raudi, ūdelīt? Egila Līcīša ironiska reportāža (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Kopš slēgtas parlamenta sēžu radiotranslācijas (jo bērniem nav jāzina, ko runā onkuļi un tantes Saeimā), kopš viņus nefilmē un Džeralds Darels par mūsu deputātiem neraksta grāmatas, izirusi atgriezeniskā saite starp tautu un vēlētiem priekšstāvjiem. Tā kā nevar ticēt nevienam vārdam, ko deputāti saka, sevi cienošai avīzei neatliek nekas cits kā sūtīt novērotāju veidot objektīvas reportāžas no likumdevēja orgāna, jo Saeimas video biogrāfs Artuss vienatnē nepagūst visu dokumentēt.

“Lūdzu zvanu, lūdzu, balsošanas režīmu, vai kolēģi būtu tik jauki iesniegt priekšlikumus,” cenšoties nepamodināt deputātus guļvietās, Mūrnieces valstībā viss ritēja kā pa stīdziņu. Kaut ko atzina par “spēku zaudējušu”, kaut ko par “labojamu”. Sēdē nelēma neko, kas runasvīriem liktos piparotas debates vērts. Vai tas būtu “Par atkārtotu nodokļu uzlikšanu tiem, kas jau nodokļus samaksājuši” vai “Par šņabja tirdzniecības ierobežošanu”. Varēja dzirdēt, kā mušas rāpo pa Augstā nama logu rūtīm, un dienas jubilāre Solvita Lielā izpelnījās priekšsēdētājas piezīmi “nedezorganizēt “Saskaņas” frakciju”. Neapturamā Āboltiņa pārgāja uz otru zāles malu un turpināja izdalīt ielūgumus uz savu 25. dzimšanas dienas ballīti Nacionālās apvienības džekiņiem.

Taču tad simts gudrās galvas saoda medījumu! Ienesa pēc kārtīgas izvillošanās smaržojošu “Aizliegumu audzēt kažok­zvērus”. Iniciatīvu iesniedza parakstījušies: Līgatnes dabas parka vārdā Ilzīte un vilkusuns Rūdis, no Zoodārza – Pīks, Periskops un lācis Bargais, no Melnā sila – mežacūka Elvīra un odze Ženija (ar ieprotokolējumu “Nāvi tiem, kas gatavo čūskādas maciņus”). Gaidīja, ka katedrā kā referents kāps par savu ādu drebošais deputāts Zaķis vai dosies Liepājas partijas pārstāvji no ZZS, lai pārtrauktu nevainīgu un nelaimīgu zvēru – 
sesku, ūdeļu, šinšillu, vāverīšu – nogalēšanu, vismaz aicinātu celt būros iesprostoto labturību un novērst spīdzināšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Atbalstu kažozvēru audzēšanu! Atbildēt

    Labi, ka IR sagalabāta – ar Saeimas lēmumu- kažokzvēru audzēšana Latvijā! Līdz ar to vairāk nekā pus1000-tim ir darba vietas.
    KAD ar plakātiem stāvēs šie LIEKUĻI cīņā PRET nabadzību?

  2. Vienreiz biju uzvuilcis kazoku–jutos ljoti slikti.Pat sapnjos redzeeju tos daudzos zverinjus,kurus cilveeki nokaavushi [biezji vien nezheeliigi],laito kazhoku uz shuutu.Atdevu atpakalj un Maskavaa NOPIRKU imitaacijas kazoku–daudzus gadus man tas kalpoja un nekaadas negaacijas neizraisiija.
    Cilveeki–sievietes– neneesaajiet skaistu,miilju dziivnieku aadas–tas iet caur mokaamm un saapeem,taam melna aura…

  3. VĒL TIE ĀKSTI NERIMSTAS ??? UN KUR PALIEK BROILERĪŠU ĶERMEŅI, KURU SIRSNIŅAS NAV IZTURĒJUŠAS STRAUJO AUGŠANAS PROCESU, ĀKSTU BARS??? DIEMŽĒL TURPAT, KUR NOKAUTO KAŽOKZVĒRU ĶERMEŅI!!! KĀ, VAI TAD JŪS ŠIS JAUTĀJUMS NEMAZ NEINTERESĒ???? KĀ TAD TĀ? SKAIDRS!!! VISTAS GAĻU ĒDAT, BET KAŽOKZVĒRU GAĻU NELIETO UZTURĀ… NŪĢI!!! LIEKUĻI!!! NELIETĪGIE LOBĒTĀJI!?

  4. Džeralds Darels nekad nav rakstījis grāmatas par mūsu deputātiem

Draugiem Facebook Twitter Google+