×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
19. maijs, 2015
Drukāt

Kāpēc vīriešiem reibumā patīk visas sievietes? (5)

Ilustratīvs attēls. Foto - ShutterstockIlustratīvs attēls. Foto - Shutterstock

Izrādās, vecajai anekdotei par to, ka sievietes pievilcība vīrieša acīs pieaug atbilstoši izdzertā alkohola daudzumam, ir arī gluži zinātnisks pamatojums un izskaidrojums. Šā mazliet neparastā eksperimenta rezultāti apliecināja, ka reibinošie dzērieni pakāpeniski samazina vīriešu spējas atšķirt simetriskas jeb tātad mūsdienās par skaistām dēvētas sieviešu sejas no nesimetriskām.

Eksperimenta veikšanai izvēlējās kādu bāru, kurā sapulcināja 65 studentus, kuri bija piekrituši pētniekiem gūt skaidrību šajā jautājumā. Puse dalībnieku bija pilnībā skaidrā, otra puse – attiecīgā reibuma eiforijā. Tad pētnieki rādīja abu grupu dalībniekiem fotogrāfijas ar abu tipu – simetriskajām un nesimetriskajām – meiteņu sejām, no kurām bija jāizvēlas tās, kuras iepatikušās. Izrādījās, tiem, kuri bija skaidrā, acs patiešām bija kritiskāka, un viņi izvēlējās meitenes ar nevainojamām sejas proporcijām. Savukārt iereibušie simpātisko kategorijā iekļāva arī nesimetrisko seju īpašnieces.

Šā eksperimenta rezultātā turklāt noskaidrojās – pat neraugoties uz to, ka reibumā grūti atšķirt ārēji simpātiskās sievietes no ne sevišķi simpātiskajām, vīrieši vienalga saglabā noteiktu prasību līmeni, savukārt sievietēm, kuru reakciju arī pētīja šajā eksperimentā, potenciālā partnera āriene, viņām esot pat pilnīgi skaidrā prātā, nav īpaši svarīga.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. tiešām stulbums, sieviete pat reibumā neskatīsies uz neglīteni

  2. Kur var rakstīt tādas muļķības par sievietēm – viņām neesot svarīga partnera āriene. Un kā vēl svarīga – partnerim jābūt simetriskai sejai :). Protams, jo vairāk alkohols lietots, jo simetriskās līnijas izplūst – tieši tāpat, kā vīriešiem.

  3. nesmuku sieviešu nemēdz būt, viss atkarīgs no izdzertā alkahola daudzuma

  4. vaislas joberim varbūt…kas nepatīk, tas nepatīk…

Draugiem Facebook Twitter Google+