×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2014
Drukāt

Kāposts lūdzis par bēguļojošu dzērājšoferi

Foto - LETAFoto - LETA

Par naudas izkrāpšanu apsūdzētais bijušais Saeimas deputāts Andis Kāposts vairākās neformālās sarunās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu lūdzis to paglābt no soda bēguļojošu dzērājšoferi, to atrisinot caur prezidenta Apžēlošanas dienestu.

Kā ziņo TV3 “Nekā personīga”, lietā, par kuru celtas apsūdzības Kāpostam, notikuma centrā esot kāds jauns puisis Aldis Zvirbulis, kuru pirms vairākiem gadiem dzērumā pie stūres bija noķērusi policija. Zvirbulim atņēma tiesības uz diviem gadiem, piesprieda 640 latu sodanaudu un sešus mēnešus cietumā nosacīti. Taču vainīgais nosacījumus neizpildīja un aizmuka uz ārzemēm. Gadu vēlāk tiesa nolēma viņam piemērot jau reālu cietumsodu.

Šā gada sākumā kāds Zvirbulim tuvs cilvēks – Cēsīs dzīvojošs pensionārs Voldemārs Dozītis – meklēja palīdzību pie sava kādreizējā kolēģa, vēlākā Saeimas deputāta Anda Kāposta, lai ar Valsts prezidenta pārziņā esošo Apžēlošanas dienestu minētais Zvirbulis tiktu vaļā no soda. Kāposts Dozītim un Zvirbulim licis saprast, ka ir vajadzīgs 5000 eiro liels kukulis, kas Kāpostam arī nodots. Šajā kriminālprocesā nav konstatēts kāds fakts, ka Valsts prezidents būtu izmantojis kādu iespēju vai veicis kādas darbības, lai kaut kādā veidā ietekmētu lēmumu Kāposta izteiktā lūguma sakarā.

Prezidentam nekāda naudas summa par šī lūguma izpildi nav maksāta un, spriežot pēc visa, pieprasītie 5000 eiro nemaz nebija paredzēti tālākai nodošanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+