×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
16. oktobris, 2012
Drukāt

Karadžičs: Esmu pelnījis atzinību

Foto - AFPFoto - AFP

Bosnijas serbu kara gadu līderis Radovans Karadžičs ANO Dienvidslāvijas tribunālā pauda pārliecību, ka viņš ir pelnījis atzinību, jo savulaik darījis visu, lai izvairītos no kara.

“Esmu pelnījis atzinību par visām tām labajām lietām, ko esmu darījis, jo es esmu darījis visu cilvēciski iespējamo, lai izvairītos no kara un mazinātu cilvēku ciešanas,” uzsākot runu savai aizstāvībai, sacīja Karadžičs. “Es esmu maigs un iecietīgs cilvēks ar lielām citu saprašanas spējām.” Tāpat viņš paziņoja, ka neviens neesot domājis, ka Bosnijā varētu būt genocīds. “Ne es, ne kāds cits man pazīstams cilvēks neiedomājās, ka pret tiem, kas nav serbi, varētu tikt pastrādāts genocīds,” norādīja Karadžičs.

Bijušais Bosnijas serbu līderis apsūdzēts arī par kara noziegumiem un noziegumiem pret cilvēci saistībā ar viņa lomu 1992.-1995. gada Bosnijas karā, kurā tika nogalināti aptuveni 100 tūkstoši cilvēku, bet 2,2 miljoni bija spiesti bēgt no savām mājvietām. Apsūdzētais savu vainu noliedz.

Karadžičs tika arestēts Belgradā 2008. gada jūlijā. Ja tiesa atzīs viņa vainu izvirzītajās apsūdzībās, Karadžičam draud mūža ieslodzījums. Karadžičs ir apsūdzēts arī saistībā ar 1995. gadā jūlijā Srebrenicā notikušo slaktiņu, kurā tika nogalināti 8000 musulmaņu vīriešu un zēnu. Karadžičs nenoliedz, ka slaktiņš būtu notu noticis, bet apšauba datus par upuru skaitu un apgalvo – viņš nav zinājis, ka cilvēki, kurus bija apcietinājuši Bosnijas serbu militārie formējumi, tiks nogalināti. Bijušais līderis ir arī apsūdzēts par viņa lomu Sarajevas aplenkumā, kas ilga no 1992. gada maija līdz 1995. gada novembrim. Artilērijas apšaudēs un no snaiperu lodēm toreiz dzīvību zaudēja 10 tūkstoši cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+