Apbrīno

Karavīru zvērības klosterī filmā “Nevainīgās” 16

Publicitātes foto

Pēc patiesiem notikumiem uzņemtās drāmas „Nevainīgās” triumfs aizsākās pērn Sandensas kino festivālā, kur Annes Fonteinas filma bija iekļauta konkursa programmā.

1945. gadā Franču Sarkanā krusta ārste tiek izsaukta uz klosteri netālu no Varšavas – kādai no māsām ir sākušās dzemdības. Taču, pat par spīti dzīvības briesmām, šis fakts nedrīkst nonākt atklātībā, tāpat kā pārējo māsu grūtniecības – pierādījums karavīru zvērībām, kad viņi pirms deviņiem mēnešiem „ciemojās” klosterī. Filmas scenārija ideja iešāvās prātā tās galvenās varones mazdēlam, un viņas skaudro pieredzi uz ekrāna pārnesusi Francijā dzīvojošā režisore Anne Fonteina, kuras iepriekš uzņemto filmu vidū ir arī drāmas „Natalī” (2003), „Coco pirms Chanel” (2009) un „Divas mātes” (2013).

Francijas, Polijas un Beļģijas kopražojuma filma „Nevainīgās” – dažās valstīs to izrāda ar nosaukumu „Agnus Dei” – nav vienkārši kino skatīšanās pieredze. Arī melnbaltais attēls kā apzināta izvēle neļauj saplūst ar uz ekrāna notiekošo, kur skarbos apstākļos ne jau varones cieš par fiziskajiem pāri darījumiem, bet kārto savus rēķinus ar ticību un Dievu, kas ar viņām pieļāvis šādas šausmas.

 

„Nevainīgās”/”The Innocents”

Polija, Francija, Beļģija, 2016.

Režisors: Anne Fonteina

Lomās: Lū de Lāža, Agata Kuļeša, Agata Buzeka, Vensāns Makeni

No 3. marta „Kino Bize”, „Splendid Palace”, “K.Suns”

LA.lv