×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
2. februāris, 2015
Drukāt

Karikatūrists Zemgus Zaharāns pretendē uz Pulicera balvu

Foto: LETAFoto: LETA

Amerikas latviešu laikraksta “Laiks” mākslinieks karikatūrists Zemgus Zaharāns saņēmis apstiprinājumu savai līdzdalībai sacensībā par Pulicera balvu, portālam LA.lv pavēstīja laikraksta pārstāvis Pēteris Karlsons.

Balvai nominētos māksliniekus un uzvarētājus nosauks šā gada 20. aprīlī.

Līdz šim vienīgais latvietis, kurš saņēmis šo prestižo balvu, ir Ēriks Hills (Eric Hill). Būdams laikraksta” Anchorage Daily News” (Aļaska) korespondents, viņš Pulicera balvu saņēma 1990. gadā.

Pulicera balva ir viena no prestižākajām balvām ASV, ko piešķir žurnālistikā, literatūrā, mūzikā un dramaturģijā. Balva tika izveidota pēc ungāru izcelsmes mediju magnāta Džozefa Pulicera (1847-1911) atstātā testamenta. Balvas fondam mecenāts novēlēja divus miljonus dolāru.

Pulicera balva katra gada maija pirmajā svētdienā tiek piešķirta saskaņā ar Kolumbijas universitātes komitejas lēmumu. Prēmijas, ko piešķir katras nominācijas uzvarētājam, ir 10 000 dolāru. Kopā ar naudas prēmiju žurnālists iegūst arī sertifikātu.

Balvai pavisam ir 21 nominācija, lielākā daļa no tām – 14 – žurnālistikas jomā. Ir nominācijas, piemēram, “Par meistarību”, “Par starptautisko reportāžu”, “Par ziņu fotogrāfiju” un citas. Sešas kategorijas ir literatūras, bet viena – mūzikas jomā, turklāt vēl speciālās balvas dažādās jomās.

Visvairāk Pulicera balvu pieder tādiem izdevumiem kā “The New York Times”, “The Wall Street Journal” un “The Washington Post”.

Zemgus Zaharāns ir viens no pazīstamākajiem jaunās paaudzes karikatūristiem; zīmējis karikatūras tādiem izdevumiem kā “Dadzis”, “FHM”, “Ievas Veselība”, “Diena”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+