×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
28. jūnijs, 2013
Drukāt

Karimovs: no valsts aizbraukušie uzbeki ir sliņķi

Foto - AFPFoto - AFP

Uzbekistānas prezidents Islams Karimovs veltījis asu kritiku tiem uzbekiem, kuri valsti pametuši labākas dzīves meklējumos un naudas pelnīšanas dēļ.

Raidsabiedrība “Brīvā Eiropa” ziņo, ka Karimovs, tiekoties ar Uzbekistānas zemniekiem un valsts apgabalu amatpersonām, uzslavējis valsts ekonomisko progresu, taču vienlaikus veltījis skarbus vārdus uzbeku strādniekiem, kuri valsti pametuši, viņus nosaucot par “slinkiem cilvēkiem” un valsts apkaunojumu. “Uzbekistānā šobrīd ir ļoti maz slinku cilvēku,” spriedis Karimovs. “Par sliņķiem es sauc tos, kuri aizbraukuši uz Maskavu tur tīrīt ielas un laukumus. Man riebjas uzbeki, kuri tur brauc maizes rieciena dēļ.” Šī nav pirmā reize, kad Karimovs paudis neapmierinātību par valsts ekonomiskas atkarību no Krievijas. Tiesa, tik asus izteikumus valsti pametušajiem cilvēkiem viņš vēl nebija veltījis, norāda politiskie apskatnieki.

Vienlaikus Karimovs prātojis, ka Uzbekistānā uz ielām vairs nav ubagotāju, jo, viņaprāt, “mūsdienās to neļauj darīt uzbeku pašcieņa”. Drīz vien pēc šiem Uzbekistānas prezidenta izteikumiem, vairāki valsts iedzīvotāji sociālajā interneta vietnē publiskoja fotoattēlus ar ubagotājiem valsts dažādu pilsētu ielās. “Karimovam ir taisnība,” jokojis kāds uzbeks. “Mums vairs nav ubagotāju, jo neviens viņiem nedod naudu un viņi ir devušies uz Krieviju.” Daudzi uzbeki valsti pametuši izplatītās nabadzības un augstā bezdarba dēļ.

Statistika liecina, ka liela daļa Uzbekistānas iedzīvotāju ir atkarīgi no radiniekiem, kuri dzīvo Krievijā un uz mājām sūta tur nopelnīto naudu. Saskaņā ar Krievijas Centrālās bankas datiem iebraucēji pērn uz banku kontiem Uzbekistānā pārskaitīja 5,7 miljardus dolāru, kas ir aptuveni 16,3 procenti no Uzbekistānas kopējās ekonomikas, ziņo radio “Brīvā Eiropa”. Turklāt patiesais naudas apjoms varētu būt lielāks, jo šie skaitļi sevī neietver uz Uzbekistānu atvestos skaidrās naudas apjomus.

Krievijā strādā vairāk nekā desmit miljonu imigrantu no Vidusāzijas valstīm. Turklāt daudzi tur strādā nelegāli, spiesti samierināties ar diskrimināciju un rasistiskiem uzbrukumiem, skaidro cilvēktiesību aizstāvības organizācijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+