×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
22. oktobris, 2013
Drukāt

Kārlis Šadurskis: Skumjš aukstā kara domāšanas veida recidīvs Putina administrācijā (15)

Foto: LETAFoto: LETA

Eiropas Parlamenta deputāts, Vides, sabiedrības veselības un pārtikas nekaitīguma komitejas loceklis Kārlis Šadurskis piedalās preses brīfingē, kurā informē par bērnu un speciālās pārtikas marķējuma uzlabojumiem Latvijā.

Autors: Kārlis Šadurskis (“Vienotība”), Eiropas Parlamenta deputāts

Krievijas ārlietu ministra pirmā vietnieka Vladimira Titova izteikumi presē, nodēvējot par nacistiem Latvijas iedzīvotājus, kas cietuši no Staļina režīma represijām Krievijas gulaga nometnēs, demonstrē cinisku un naidīgu Krievijas valsts administrācijas attieksmi pret cilvēkiem Latvijā un Eiropas Savienībā.

Šādus izteikumus V.Titovs lietojis, komentējot rīkojuma projektu, kuru vēl jāparaksta Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam. Rīkojums paredz mūža atbalsta sniegšanu antihitleriskās koalīcijas 2.pasaules kara veterāniem Baltijas valstīs. Dezinformācija un falsifikācija liek atgādināt vēsturi un aizdomāties par terminu “antihitleriskā koalīcija”.

“Antihitleriskā koalīcija laika posmā starp 1939. gada 1. septembri un 1941. gada 22. jūniju būtiski atšķīrās, jo pirms kara, kā arī pēc PSRS iebrukuma Polijā 1939. gada 17. septembrī līdz pat Vācijas iebrukumam PSRS, nacistiskā Vācija un Padomju Savienība bija visciešākās sabiedrotās un partneres, kas gatavojās kopīgai pasaules iekarošanai. Tas ir redzams no Hitlera-Staļina pakta un tā slepenajiem protokoliem, padomju lauksaimniecības preču un stratēģisko kara materiālu piegādēm Vācijai, vācu militāro speciālistu treniņnometnēm Padomju Savienībā un pat no PSKP preses izdevuma “Pravda”, kas pēc 1939. gada 3. septembra Angliju un Franciju, nevis Vāciju sauca par agresoriem.

Atgādinot par trešā reiha un padomju karavīru 1939. gada 22. septembrī sarīkoto kopēju uzvaras parādi Brestā, grūti bez smagām pārdomām par lielvaru cinismu lietot terminu antihitleriskā koalīcija. Tas, ka Staļina Eiropas iekarošanas plānus divus gadus vēlāk apsteidza Hitlers un PSRS, kas bija gatavojusies militārai agresijai Rietumos un absolūti negatava aizsardzības karam, kā rezultātā desmitiem miljonu Padomju Savienības pilsoņu krita karā, kuru padomju diktators bija ieplānojis pilnīgi citādu, nemaina nozieguma sastāvu pasaules lielākā tautu bendes Josifa Staļina un viņa skolnieka Ādolfa Hitlera rīcībā.

Vācijai bija nepieciešams ilgs laiks pagātnes mantojuma izvērtēšanai, un kā civilizēta valsts tā izmaksā kompensācijas nacistiskā režīma upuriem. Laiks arī Krievijai atzīt Staļina režīma īstenoto genocīdu un cilvēku masveida iznīcināšanu Latvijā un pārējās okupētajās valstīs, cietušajiem un upuru tuviniekiem izmaksājot kompensācijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Šito gudrinieku vispār nevar laist politikā.Ar savām skolu reformām tikai pasliktināja starpnacionālās attiecības.

 2. Žēl ka tajā ļaunuma impērijā krievijā pie varas ir degradējušies homo sovietico no kuriem civilizētu rīcību gaidīt ir veltīgi.

 3. Ideāls raksts! Tikai sausi fakti bez liekvārdības.

 4. Nedomāju, ka latviešiem būtu jāpievērš īpaša uzmanība tam, ko gvelž viens muļķis un degradētu alkoholiķu nācijas pārstāvis.

 5. Beidzot arī K.Šadurskis nonācis līdz atziņai ,ka t.s.lielo tēvijas karu gribēja uzsākt Visu tautu tēvs-J.V.Staļins un Ā .A.Hitlers tikmēr neļāva viņam to izdarīt veicot apsteidzošu triecienu. Tikai šo atziņu viņš varētu popularizēt vairāk savos Eiroparlamenta gaiteņos,jo vislielākā vēstures nezināšana un nevēlēšanās to uzzināt slēpjas tur.

 6. Zigurds Mežavilks Atbildēt

  Man ir daudz parbaudītu faktu, lai apgalvotu, ka Kārļa Ulmaņa nodevību dēļ latvieši WW2 karoja svešās armijās un piedzīvoja padomijas okupāciju un sovku ietekme neesam brīvi vēl tagad. Kamēr WW2 zaudētaji vācieši dzīvo labklājībā un rūpējas par latviesū legionāriem kara invalīdiem, tikmēr “uzvarētji” kopā ar Latvijas valdības sovkiem, sledzot līgumu par okupacijas karaspēka izvešanu, te atstātajai “piektajai kolonai” pieļāva Krievijas bagātīgu materiālo atbalstu un pensijas virsniekeim, čekistiem. Tajā pat laikā kaut Puķins paziņojis, ka ir latviešu strēlniekiem . ‘neatmaksākamā parādā” pārtraucot maksāt pensijas un kādš cita veidā rūpēties. Šadurski te izliekās par naivo, un viņa valdības pieļāva, ka latviešu strēlnikeiem var nemaksāt pensijas un vāl ņirgāties. Šadurskis un Co ir pelnījuši, ka par vīņa lētticību un muļķību Puķins var uzjatrināties pa savai modei. Šadurskim un Puķinam vienādi ir pie vienas vietas latviešu strēlnieku liktenis. Mielojoties Briseles luksus restorānos. Latviešu vēlētājiem nav jābaso par Ulža Ģermaņa vārdiem tādiem ” lētticīgajiem latviešiem”.

  • Neuztraucieties, Zigurd Mežvilk, – maksās Jums Puķins turpmāk ikmēneša pateicību par līdzdalību „Lielajā tēvijas karā” (arī par Latvijas trešo okupāciju). Tā kā drīz vien savu viedokli par Latvijas valsts prezidentu K. U. varēsit nepastarpināti klāstīt tieši savam maizestēvam.
   Un arī visnotaļ cienījamos gados nav prāta darbs vainot K. Šadurski, Latvijas valdību vai Saeimu: par valsts okupēšanu okupācijas karaspēkam (arī sarkanarmiešiem – latviešu strēlniekiem) paldies nemēdz sacīt. Atvainojiet par atklātību, bet vienīgās pretenzijas Jums var būt pret PSRS tiesību un pienākumu pārmantotājas valsts prezidentu V. Puķinu, ka viņš tik vēlu attapies novērtēt Jūsu devumu.

  • Man savukārt ir pietiekoši daudz dokumentu par politiski militāro situāciju Austrumeiropā Otrā pasaules kara priekšvakarā. Nosaukt Ulmani par nodevēju var absolūts krievmīlis un vēsturisks ambīlis vienā personā. Sevišķi zinot par divu rīkļurāvēju ciešo sadarbību, kura mazajām valstīm neatstāja nekādas cerības. Zinu, ka man iebāzīs Somijas piemēru. Somijai bija viena robeža ar agresoru + lielākā daļa pierobežas bija mežonīgi bezceļu apvidi. Latvijai pēc Igaunijas un Lietuvas okupācijas bija 3 (4 ieskaitot jūras robežu) praktiski neaizsargātas robežas + tiem laikiem labi ceļi līdz pat robežai.

   • Tēze „Kārļa Ulmaņa nodevību dēļ latvieši (..) piedzīvoja padomijas okupāciju”, it sevišķi tad, ja to rakstījis cilvēks, kurš pats reiz bijis karavīrs (piem., Z. Mežavilks), ir tik absurda, ka neuzskatīju par iespējamu to komentēt.

 7. komentārus neprasa!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gaļa paliek gaļa!

Saeimas deputāts Jānis Dombrava savā rakstā “Ārvalstu studenti – kebabu cepēji” portālā “Delfi.lv” vērš uzmanību uz ārvalstu studentu īpatsvaru Latvijā – kopš 2012. gada trešo valstu valstspiederīgo studentu un apmaiņas studentu skaits esot pieaudzis piecas reizes  – no 696 līdz 3397. Politiķis apšauba, ka visi ārvalstu studenti patiešām ierodas Latvijā studēt. Viņaprāt, daudzi studijas izmanto vien kā aizsegu, lai varētu mierīgi dzīvot un strādāt Eiropas Savienībā. J. Dombrava raksta: “”YouTube” ir atrodami daudzi video, kur indiešiem un pakistāniešiem tiek piedāvāta iespēja viegli un lēti ieceļot Eiropā, kļūstot par “studentu” Latvijā. Šajos reklāmas video tiek pausts, ka Latvija apstiprina 99,3% no visiem pieteikumiem. Vienkāršiem vārdiem sakot, ja esi pakistānietis un gribi braukt uz Eiropu pelnīt ar kebabu cepšanu, tad ir jābrauc uz Latviju, jo te visus ņem pretim bez liekām pārbaudēm.”

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+