Publicitātes foto

Kas jāievēro, pērkot jaunu auto? 0

Automašīnas iegāde ir process, pret kuru nevajadzētu izturēties vieglprātīgi, neatkarīgi no tā, vai esat to darījuši jau iepriekš, vai arī tikko ieguvuši autovadītāja apliecību un vēlaties pirkt savu pirmo spēkratu. Ņemot vērā to, kādas mūsdienās ir jaunu transporta līdzekļu cenas, daudzi cilvēki izvēlas iegādāties lietotu automobili. Taču, lai arī šis variants var šķist izdevīgāks, jārēķinās ar augstāku neveiksmīga pirkuma risku. Tieši tāpēc, izvēloties auto, kurš jau agrāk bijis izmantots, ir vērts pievērst uzmanību vairākām lietām, lai pēc tā iegādes nebūtu jāpiedzīvo nepatīkami pārsteigumi.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Pirmais, ko vajadzētu izdarīt, satiekot personu, kura pārdod automašīnu, ir, pārbaudīt spēkrata dokumentus – OCTA apdrošināšanu (Izdevīgākos piedāvājumus atradīsi – Manapolise.lv), tehnisko pasi un pilnvaru (tā nav nepieciešama, ja mašīnu vēlas pārdot tā īpašnieks). Rūpīgi pārbaudiet, vai dati par automašīnas modeli, krāsu, šasijas numuru utt., kas minēti tehniskajā pasē, sakrīt ar to, ko redzat, kā arī izpētiet, vai šajos dokumentos nav manāmas viltojuma pazīmes. Laicīgi nepieciešams noskaidrot, kāda ir konkrētā modeļa vidējā cena tirgū, lai to varētu salīdzināt ar summu, kuru pieprasa auto pārdevējs, un nevajadzētu pārmaksāt.

Ja nolemts pirkt mašīnu, kura noskatīta, pētot sludinājumus, klātienē jāpārliecinās, kāds ir tās izskats un tehniskais stāvoklis. Auto aplūkošanu ieteicams veikt dienas laikā un labos laika apstākļos, jo mitrums var traucēt saredzēt dažādus bojājumus. Protams, būtu ieteicams arī izpētīt noskatītās automašīnas vēsturi – varbūt tā ir cietusi avārijā vai atrodas meklēšanā. Tā kā dažkārt to, kas noticis ar lietotajiem auto nav iespējams tik vienkārši noskaidrot, apskatot izvēlēto spēkratu, jāievēro daži ieteikumi.

Ārējais izskats

CITI ŠOBRĪD LASA
  • Pārbaudiet automašīnas virsbūvi un apakšu, vai nav redzama rūsa, kā arī metināšanas pēdas – šuves un spraugas starp virsbūves elementiem (mašīnas pārsega un sānu spārnu salaides vietām jābūt paralēlām). Ja tie nesader kopā vienlīdzīgi, iespējams, ka auto ir bijis iekļuvis negadījumā un pēc tam neprofesionāli remontēts. Aplūkojiet izplūdes sistēmu, vai tai nav nepieciešama nomaiņa. Ja transporta līdzeklis iepriekš ir bijis krāsots, bieži vien, paskatoties zem motora pārsega, iespējams redzēt iepriekšējo krāsu. Arī krāsojumam ir nozīme: pārskatiet, vai tajā nav redzamas uzkrītošas atšķirības un nelīdzenumi. Ja manāt atlupušu krāsu un rūsu vai, tieši pretēji, auto izskatās kā tikko krāsots, var gadīties, ka tas ir remontēts pēc avārijas.
  • Novērtējiet riepu stāvokli. Ja tās ir lietotas, pārbaudiet protektoru dziļumu, sānu malas, kā arī nodiluma pakāpi – ja tas ir nevienmērīgs, pastāv risks, ka ir problēmas riteņu savirzē. Pievērsiet uzmanību, vai riepu malās nav bojājuma pazīmju vai uzsistu izciļņu.
  • Lai pārbaudītu amortizatoru kvalitāti, nedaudz uzspiediet uz auto spārna un tad atlaidiet. Ja auto pēc tam paceļas augstāk nekā pirms tam un tad atgriežas sākuma pozīcijā, ar amortizatoriem viss ir kārtībā, bet, ja auto pēc tam vairākas reizes šūpojas, rēķinieties ar to, ka laika gaitā var rasties problēmas un amortizatori būs jāmaina.
  • Noteikti paskatieties, vai auto apakšā netek eļļa (pievērsiet uzmanību cilindriem un bremžu šķidruma caurulēm riteņu arkās). Ja uz amortizatoriem redzama eļļa, paredzams, ka tie drīz būs jāmaina.
  • Pirms auto iekšpuses apskates, pārbaudiet, vai visas durvis atveras un aizveras bez aizķeršanās, kā arī, vai to gumijas atrodas savā vietā un vai uz tām nav krāsas palieku.

Automašīnas iekšpuse

  • Iekāpjot automašīnā, pārliecinieties, vai darbojas sēdekļu regulēšana un drošības jostas. Pievērsiet uzmanību, vai salonā nav jūtama pelējuma smaka, kura var liecināt par to, ka auto kādreiz ir atradies zem ūdens.
  • Palūkojieties zem paklājiem, var gadīties, ka zem tiem grīdā redzami caurumi. Pārbaudiet apdares un apšuvumus, vai uz tiem nav uzkrītošu pleķu, smilšu un citu vielu palieku.
  • Pamēģiniet atvērt uz aizvērt automašīnas logus un lūku, nereti gadās, ka tie mēdz nedarboties.
  • Pārbaudiet stūres darbību. Lai arī neliela tās brīvkustība ir pieļaujama, stūrei jāgrozās gan uz vienu, gan otru pusi līdz galam bez aizķeršanās, trokšņiem vai vibrācijas. Par problēmām šajā automašīnas daļā var pārliecināties, pagriežot stūri – kā riepas seko kustībai – uzreiz vai ar novēlošanos?
  • Aplūkojiet automašīnas odometru. Ja tā cipari nav taisni, var gadīties, ka rādījums ir ticis mainīts. Turklāt nepieciešams salīdzināt, vai odometrā redzamie skaitļi atbilst kopējam auto stāvoklim.
  • Novērtējiet, kāds ir salona apdares materiālu stāvoklis, kā arī ātrumpārslēga un bremžu pedāļa nodilums. Noplucis stūres rats un sēdekļi var liecināt par to, ka automašīnai ir apjomīgs nobraukums. Savukārt, ja auto kilometrāža ir neliela un tas ir labā stāvoklī, iespējams, ka šis transporta līdzeklis nav ticis bieži izmantots un ilgstoši stāvējis, un tas kaitē dzinējam.
  • Ieslēdzot aizdedzi, pievērsiet uzmanību vadības panelim. Pārbaudiet, kā darbojas auto gabarītu gaismas

Pēc iekšpuses apskates pārbaudiet, kāds ir motora stāvoklis – noskaidrojiet eļļas un dzesēšanas šķidruma kvalitāti.

Ar noskatīto automašīnu noteikti ieteicams arī veikt testa braucienu, lai pārbaudītu, kā pārslēdzas pārnesumi, kā darbojas dzinējs, vai nekarst dzinējs, kā strādā bremzes utt.

Iegādājoties lietotu auto, esiet piesardzīgi un neuzķerieties uz krāpniekiem, kuri lēti iegādājas automašīnas un pēc tam, nedaudz pielabojot, pārdod tālāk par vairākas reizes lielāku summu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.