Kultūra
Māksla

Kaspara Teodora Bramberga izstāde pētīs mākslas radīšanas procesu0

Publicitātes foto

11. jūlijā plkst. 17 liepājnieki un pilsētas viesi aicināti uz mākslinieka, lielo formu meistara Kaspara Teodora Bramberga izstādes “Plūstamība” atklāšanu, LA.lv uzzināja koncertzālē.

“Izstāde “Plūstamība” (The Flow) runā par mākslas darba radīšanas principiem, atsaucoties uz ungāru – amerikāņu psihologa Mihāja Čiksentmihāja teoriju par “laimes” un “radošuma” attiecībām. Šī teorija vēsta, ka cilvēkam ir jānonāk zināmā “pārņemtībā”, lai sekmīgi īstenotu savu ieceri. Ja tas izdodas, tad rezultāts un viss process kopumā dod laimes sajūtu. Iestājas plūstamības stāvoklis – radīšanas laime!” par personālizstādes ideju vēsta Brambergs

“Plūstamība” ir Bramberga nākošā darbu sērija tūlīt pēc izstādes “Dynamis”, kas notika Peldošā mākslas centrā “NOASS”. Atšķirībā no brīvās un ekspresīvās “Dynamis”, “Plūstamība” tiecas disciplinēt kompozīciju. Mākslas darbu formas ir mierīgākas, bet joprojām pārsteidz ar izmēru un smagumu – lielākā no tām sver 500 kilogramu. Gleznās izmantoti dažādi minerāli, tai skaitā grants, jūras smiltis, dolomīta un marmora frakcijas.

Kaspars Teodors Brambergs ir divkārtējs Purvīša balvas nominants, viens no atpazīstamākajiem laikmetīgā abstraktā ekspresionisma skolas pārstāvjiem Latvijā. Viņš labprāt eksperimentē ar krāsām un tādām matērijām kā smiltis, marmors, ogles vai rupjais audekls. 2000. gadā pabeidzis Latvijas Mākslas akadēmiju, un kopš tā laika viņa izstādes ir pārsteigušas Latvijas skatītāju un radušas atsaucību ārvalstīs. Mākslinieka darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Francijā, Vācijā, Šveicē, Marokā, Taiti un Martinikā.

Izstāde līdz 4. septembrim būs skatāma Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” mākslas telpā Civita Nova bez ieejas maksas.

LA.lv