×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. novembris, 2013
Drukāt

Kasparovs grib Latvijas pilsonību (19)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Slavenais šahists un Krievijas varas opozicionārs Garijs Kasparovs ar vēstuli vērsies pie vairākām Saeimas frakcijām, lūdzot piešķirt Latvijas pilsonību par īpašiem nopelniem, saglabājot Krievijas pilsonību. Saeimas deputāti iespējamo pilsonības piešķiršanu vērtē piesardzīgi.

Iesniegumā G. Kasparovs norāda, ka viņa dzīve no jaunības saistīta ar Latviju, kur viņš 70. gados guvis nozīmīgas uzvaras šahā. Arī viņa dēla māte ir Latvijas pilsone, bet dēlam ir uzturēšanās atļauja Latvijā. Iesniegumā šahists velta slavinošus vārdus Latvijai. “Cieņpilna attieksme pret cilvēkiem un cilvēktiesībām pieder pie Latvijas demokrātijas pastāvīgajām vērtībām. Latvijā nepastāv ne cittautiešu etniskā diskriminācija, ne varas diktatūra. Šeit visus jautājumus risina Latvijas tauta ar demokrātiski ievēlētu tautas priekšstāvju – Saeimas deputātu – starpniecību,” teikts iesniegumā.

Saeimas deputāts Ainars Latkovskis (“Vienotība”) uzskata, ka Kasparova iespējamā uzņemšana pilsonībā ir diskusiju vērts jautājums, jo, formāli skatoties, nevar uzskatīt 70. gados Latvijā gūtās uzvaras par īpašiem nopelniem Latvijas labā, tomēr A. Latkovskis pieļauj, ka teorētiski G. Kasparovu var uzņemt Latvijas pilsonībā ar īpaša likuma palīdzību. Deputāts pateicas G. Kasparovam, ka viņš slavējis Latvijas demokrātiju, tomēr arī atgādina, ka šahists Maskavā opozīcijas protestos piedalījies kopā ar nacionālboļševikiem. “Vai viņš apzinās, ka šādi ir atbalstījis Lindermanu?” jautāja A. Latkovskis. Tikmēr deputāte Rasma Kārkliņa (“Vienotība”) uzskata, ka jau pats Kasparova iesniegums ir nopelns Latvijas labā, jo viņš izsaka atzinību mūsu valstij. Viņas personiskais uzskats ir, ka Kasparovam jāpiešķir pilsonība, kā tas iepriekš darīts, piešķirot pilsonību dažādiem sportistiem. Deputāts Imants Parādnieks (Nacionālā apvienība) uzskata, ka Kasparovs ir inteliģents cilvēks, kuram pilsonību varētu piešķirt, ja viņš apņemtos iemācīties latviešu valodu, tādējādi izrādot lojalitāti Latvijas valstij un mudinātu cittautiešus respektēt latviešu valodu un kultūru. I. Parādnieks skaidroja, ka šos pasākumus varētu uzskatīt par nopelniem Latvijas labā. Atbalstu G. Kasparova uzņemšanai pilsonībā izsaka šahiste, ZZS frakcijas deputāte Dana Reizniece-Ozola, kas viņu sauc par ģeniālu cilvēku. Viņasprāt, Latvija varētu piešķirt pilsonību G. Kasparovam, līdzīgi kā Islande savulaik savu pilsonību piešķīra nu jau mūžībā aizgājušajam šaha lielmeistaram, amerikānim Bobijam Fišeram. “Tas būtu ieguvums Latvijai, jo viņš kandidē uz Pasaules šaha federācijas prezidenta amatu. Viņam pašam pieder īpašs fonds, kas popularizē šahu, un tas varētu palīdzēt ieviest Latvijas skolās šaha nodarbības,” teica D. Reizniece-Ozola, kas piebilda, ka Latvijā ir dziļas šaha tradīcijas – no šejienes nāk šaha lielmeistars, pasaules čempions Mihails Tāls un vicečempions Aleksejs Širovs. Deputāte uzskata, ka Kasparovam būtu jāierodas Latvijā, lai Saeima varētu uzklausīt viņa motivāciju un vēlmes. ZZS Frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis gan ir atturīgāks un norāda, ka Kasparova jautājums nav prioritāte un viņš neredzot, kādi ir šahista īpašie nopelni Latvijas labā. Viņš aicina Kasparovu iziet ierasto pilsonības piešķiršanas procedūru. Nesaskaņas par Kasparova jautājumu vērojamas arī “SC” frakcijā – tās deputāts Boriss Cilevičs, kurš arī spēlē šahu, domā, ka jebkurai valstij par godu nāk tas, ja tai būtu tādi pilsoņi kā G. Kasparovs, un atgādināja, ka “SC” vienmēr ir iestājies par izciliem sportistiem. Pretējās domās ir Saeimas “SC” frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins, kurš norāda, ka Kasparova vēstule nav bijusi adresēta “SC” frakcijai un acīmredzot šaha lielmeistaru neinteresējot “SC” viedoklis, un vēstuli viņš esot izsūtījis tikai “pareizajiem politiķiem”. “Pēc būtības mēs iesniegumu nevērtēsim, jo mums nav pienākuma to darīt – neesam saņēmuši viņa iesniegumu,” teica V. Agešins.

Pēc pēdējām ziņām, šaha lielmeistars G. Kasparovs Latvijā plāno ierasties šā gada decembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Oskars Klucis 6. novembris, 2013 13:22 Atbildēt

  mes latviesi nivaram pielaust musu tevzimaa tadu sliktu cilvek ka Kasparov, jo vinam nezin musu latviesu valoda un nekadi nav nopelniti labumi Latvija labaa, vinu nedrikt te ielaist
  __________________
  Ja šādi “”latvieši” ir pret Kasparovu, tad īstajiem ir jābūt PAR

 2. vienkārši cilvēki Atbildēt

  Par, esam visi par, jo ja te var vazāties tāds daudzums kriminālu deģenerātu no psrs kolonitu masas, tad vienam disidentam- talantam vietai jāatrodas!

 3. NAV KOPRASIIT TO< KAS NEPIENAAKAS!!!

 4. Kāpēc neprasi termiņuzturēšanās atļauju kā tavs dēls??? Vienkārši…Gribi no Girsa partijas startēt uz Eiropas parlamentu un tur spert laukā cik slikti šeit izturas pret nepilsoņiem….
  Plāns ģeniāls…SC atbalstītājus uz Eiroparlameta vēlēšanām tas šķels….Ko mēs iegūsim neko, jo kungs jau sēdēs Eiropāun izgāzīs savu žulti………

 5. Lai strīdās un kaujas ar Putinu Krievijā. Latvijai tur nav jāmaisās.Latvieši ir miermīlīga, pat lēna Baltijas tauta-nevajag mums karstus revolucionārus.Reformu partija taču visu darīs, pat pie tankiem Zatlers ķērās, lai ielīstu pakaļā. Nost ar Resnieci-Ozolu, kas nepieskata un neaudzina savu bērnu, un uz Latviju aicina krievu revolucionārus.

 6. Lai Kasparovs mācās latviešu valodu un iet parasto pilsonības iegūšanas ceļu. Nekādas citādas ākstīšanās.
  Pilsonību netirgot!!!!!!! Jo kā kungs pareizi norāda, pilsonība viņam vajadzīga tikai kā biļete!!!!!!!!!!
  Mums vajag pilsoņus patriotus, krievus, kas šeit ilgi dzīvojuši strādājuši un ir lojāli Latvijai bez skaļas bļaustīšanās.

 7. Mēs redzam,kā pie mums iznīdē nacionālo šahu,pat čempionātus nerīko,par novadiem nerunājot.Un tā ir kāda atriebība,šķiet,kas sākās pēc bankas baltijas afēras.Ar K.ienākšanu šeit iespējami arī kādi necaurspīdīgi procesiUn reiznieci nav ko klausīt,ja jau viņa strādāja pie zināmā oligarha…

 8. Nelaiķis Berezovskis jau savā laikā mēģināja izmantot Latviju savās cīņās pret Pūķinu. Kaut gan Kasparovs ir krietni simpatiskāks par Berezovski, situacija ir tāda paša. MUMS NEVAJAG ĻAUT LATVIJU IESAISTĪT KRIEVIJAS IEKŠĒJĀS PROBLĒMĀS.

 9. mes latviesi nivaram pielaust musu tevzimaa tadu sliktu cilvek ka Kasparov, jo vinam nezin musu latviesu valoda un nekadi nav nopelniti labumi Latvija labaa, vinu nedrikt te ielaist

 10. kas ir pret Latvijas naidnieku putinu, tas ir muusu sabiedrotais, taapeec jaadod Kasparovam pilsoniibu kaut tikai taapeec, kaa krievija ar Snoudenu pret ASV izdarija

  • Ta domājot, arī jādod pilsonību Pussy Riot babām, Hodorkovskim, Navaļnajim, Novodvorskai un vēl simtiem t.s. ” opozicionāriem” , kuri atrodas opozicijā kamēr saņem stipendijas no Rietumiem. Vēl labāk būtu piešķirt pilsonību katram, kas lamā Putinu un Krieviju.

 11. Kapēc viņam dzelteni zobi- daudz pīpē?

  • Tāpēc ka nacionāli noskaņotai sviesta ziņu lapelei ir tendence vienus rādīt vienā gaismā un citu citā.
   Pameklējiet te Lembergu ar kakla šinu vai kādu citu valsts izzadzēju no Ventspils.

 12. Nu tad Lindermanim un SC būs par vienu ļoti ietekmīgu atbalstītāju vairāk!
  Nez kādi ir viņa īpašie nopelni??? Varbūt nepilsoņu aizstāvēšana….

 13. Bus velviens trakais vairak. Ar sveicienu no Norge

Draugiem Facebook Twitter Google+