×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
31. decembris, 2015
Drukāt

“Kaspersky Lab”: surogātpasta izplatītāji iedzīvotāju numurus bieži dabū sociālajos tīklos

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Surogātpasta izplatītāji un pikšķerētāji iedzīvotāju telefona numurus bieži vien iegūst no atklātiem profiliem sociālajos tīklos un apkopo tos vienotā datubāzē, izmantojot legālas programmas, aģentūrai BNS pavēstīja antivīrusu programmu izstrādātāja “Kaspersky Lab” sabiedrisko attiecību konsultante Latvijā Irīna Borovaja.

“Daudzi lietotāji cieš no uzmācīgām reklāmas un pikšķerēšanas īsziņām. Pastāv plaši izplatīts viedoklis, ka ļaundari pērk gatavas noplūdinātas datubāzes, taču patiesībā surogātpasta izplatītāji un pikšķerētāji bieži izzvejo numurus no atklātiem profiliem sociālajos tīklos un apkopo tos vienotā datubāzē, izmantojot pilnīgi legālas programmas,” teica Borovaja.

Pēc viņas teiktā, kibernoziedznieku forumi ir pilni ar piedāvājumiem pārdot vai iznomāt rīkus informācijas vākšanai populāros sociālajos tīklos. “Šīs programmas prot ne vien vākt mobilo tālruņu numurus, bet arī apkopot un strukturēt visu vērtīgo informāciju par lietotāju, tostarp viņa vārdu un uzvārdu, kā arī visu publicēto kontaktinformāciju un profila iestatījumus. Kad ļaundari ir ieguvuši šos datus, viņiem paveras daudz krāpšanas iespēju. Ja viņu rīcībā ir šāda datubāze, viņi var, piemēram, izplatīt reklāmas un ļaundabīgu surogātpastu, zagt naudu, izmantojot maksas īsziņu pakalpojumus, viltot SIM kartes un daudz ko citu,” skaidroja “Kaspersky Lab” pārstāve.

Savukārt “Kaspersky Lab” Datorincidentu izmeklēšanas nodaļas vadītājs Ruslans Stojanovs atzina, ka lietotāji ignorē visvienkāršākos drošības noteikumus un turpina izplatīt tīmeklī tādu informāciju par sevi, kas nekādā ziņā nedrīkst nonākt svešās rokās. “Kibernoziedzniekiem var būt noderīgs viss, ko jūs publicējat internetā. Sevišķi smagu triecienu var saņemt mobilo banku pakalpojumu lietotāji. Ja jūsu mobilā tālruņa numurs ir brīvi pieejams internetā, nekavējoties izdzēsiet to. Tas palīdzēs apgrūtināt visvienkāršākos jūsu naudas zādzības paņēmienus,” sacīja Stojanovs.

Uzņēmumā arī aicināja parūpēties par elementāriem drošības pasākumiem, ja tiek izmantoti mobilie banku pakalpojumi. Tostarp “Kaspersky Lab” speciālisti iesaka “Android” pārvaldītā ierīcē, kas tiek izmantota mobilajai bankai, aizliegt lietotņu instalēšanu no trešo personu avotiem, savā bankas kontā noteikt naudas izņemšanas ierobežojumus, ierobežot vai izslēgt iespēju nosūtīt īsziņas uz paaugstinātas maksas numuriem, kā arī izmantot uzticamu drošības risinājumu, kas spēj nepieļaut ierīces inficēšanu.

“Kaspersky Lab” ir viena no pasaules lielākajām aizsardzības sistēmu izstrādātājām pret datorvīrusiem, hakeru uzbrukumiem un surogātpast

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+