×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. augusts, 2014
Drukāt

Katrā pagastā pa nomedīto mežacūku dzesētavai (3)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

LAD mājas lapā izsludināta pieteikšanās valsts atbalstam nomedīto mežacūku dzesētavu iegādei un mednieku izglītošanai.

Ja ne Rēzeknes novada domes iniciatīva un daudzu Latvijas pašvaldību atbalsts, iespējams, vēl šodien izlietojums “Latvijas valsts mežu” ziedotajam vienam miljonam eiro Āfrikas cūku mēra ierobežošanas pasākumiem nebūtu atrasts. Teju pusgadu Zemkopības ministrijā (ZM) iestrēgušais jautājums beidzot izkustējies – tikko Lauku atbalsta dienesta (LAD) mājas lapā izsludināta pieteikšanās uz 970 tūkstošiem eiro dzesētavu iegādei un 30 tūkstošiem eiro mednieku izglītojošo pasākumu organizēšanai.

Dzesētavu pirkums profesionāļu diskusijā atzīts par visoptimālāko valsts atbalstu medniekiem, lai rosinātu mežacūku populācijas samazināšanu, pirms to nav izdarījusi sērga. Tā sasniedz divus mērķus – medību produkcijas uzglabāšanu un Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) nodrošināšanu ar izmeklēšanai nepieciešamajiem paraugiem, atzīst ZM Meža departamenta direktors Arvīds Ozols un piebilst, ka šis projekts bija īstenojams tikai ar pašvaldību atbalstu. Pirmā iniciatīva nākusi no Rēzeknes novada, ZM veiktā anketēšana parādījusi, ka projektā gatava iesaistīties lielākā daļa aptaujāto Latvijas pašvaldību.

“Vēl pirms ārkārtas situācijas izsludināšanas, tiekoties ar Rēzeknes novada mednieku formējumu pārstāvjiem, konstatējām, ka viena no problēmām ir nomedīto mežacūku uzglabāšana līdz PVD analīžu rezultātu saņemšanai, tāpēc vērsāmies pie PVD un zemkopības ministra Dūklava ar ierosinājumu palīdzēt medniekiem ar dzesēšanas kamerām,” stāsta Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs.

Iesniegumā valsts atbalsta saņemšanai, kas LAD jāiesniedz līdz 27. augustam, pašvaldībām jāņem vērā nosacījumi iekārtas ietilpībai un temperatūras režīmam – dzesētavā var uzglabāt divus līdz desmit nesadalītu pieaugušu mežacūku liemeņus 0 līdz +7 °C temperatūrā, kas nodrošina liemeņu saglabāšanu pārtikai derīgā kvalitātē līdz PVD analīžu rezultātu saņemšanai.

Kā paredz ZM rīkojums, LAD apkopos saņemtos pieteikumus un kopējo finansējuma apjomu sadalīs starp pašvaldībām proporcionāli to administratīvo teritoriju platībai. Ar katru pašvaldību dienests slēgs līgumu un piešķirto finansējumu izmaksās avansā pilnā apmērā. Pašvaldībām nauda dzesētavu iegādei jāizlieto trīs mēnešu laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Gribētu zināt kādā veidā izpaužās tā mednieku izglītošana, pat mežniecibā ierēdņi nezin kas un kā jādara .Jautājums ir viens ,kur ir tie 30 tūkstoši eiro?

  2. Kamēr tiks līdz aukstumkameru pirkšanai, būs klāt ziema un tās nevienam nevajadzēs, iespējams arī cūku vairs nebūs, ko tur glabāt

  3. Kur paliek nomedīto dzīvnieku asinis,fekālijas,zarnas un vai tos nevazā meža dzīnieki,iznēsājot nelaimi pa visu pasauli?

Draugiem Facebook Twitter Google+