×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
16. aprīlis, 2012
Drukāt

Kaujas ar talibiem Kabulā beigušās, uzbrucēji nogalināti

kabul

Cīņa ar talibiem Kabulā ir beigusies un visi kaujinieki, kuri svētdien uzsāka koordinētu uzbrukumu ārvalstu vēstniecību kvartālam, NATO mītnei un parlamenta ēkai, ir nogalināti, paziņojis Afganistānas Iekšlietu ministrijas pārstāvis Sidiks Sidiki.

“Visi uzbrucēji ir miruši un cīņas beigušās,” paziņoja Sidiki, piebilstot, ka no kaujiniekiem iztīrīts gan vēstniecību kvartāls, gan parlamenta ēkas apkārtne, kur norisa pēdējās sadursmes ar talibiem. Pirmdienas rītā pilsētā vēl bijis dzirdams šāvienu troksnis, jo policija uzsākusi uzbrukumu talibiem vēstniecību kvartālā, bet tagad cīņas esot beigušās, paziņoja Sidiki.

Talibu kaujinieki vakar uzsāka koordinētu uzbrukumu vairākās pilsētās Afganistānā, paziņojot, ka tas ir sākums pavasara ofensīvai. Kabulā talibi uzbruka ASV, Britānijas, Vācijas un Japānas vēstniecībām, NATO mītnei un parlamenta ēkai, bet vardarbība uzliesmoja arī ārpus galvaspilsētas, kaujiniekiem uzbrūkot valdības ēkām Lougaras provincē, Džalālābādas lidostai un policistu apmācības centram Paktijas provincē. Iekšlietu ministra sniegtā informācija liecina, ka talibu uzbrukumos un drošības spēku prettriecienos kopumā Afganistānā nogalināti 36 talibu kaujinieki, astoņi Afganistānas drošības spēku karavīri un trīs civiliedzīvotāji. Uzbrukumu atsišanā vadību uzņēmās afgāņu spēki, bet NATO spēki snieguši atbalstu no gaisa, kad tas ticis pieprasīts, informēja NATO pārstāvis.

“Es esmu ļoti lepns par to, cik ātri afgāņu spēki atbildēja uzbrukumiem Kabulā. Viņi ieradās notikuma vietā nekavējoties, labi vadīti un labi koordinēti. Viņi saskaņoja savus centienu, palīdzēja pasargāt savus līdzpilsoņus un lielākoties savaldīja nemierniekus,” paziņoja ASV spēku komandieris Afganistānā ģenerālis Džons Alens. Tomēr fakts, ka tik daudziem talibu kaujiniekiem izdevās izkļūt cauri stingri apsargātajiem Kabulas kontrolpunktiem un uzbrukt nozīmīgiem objektiem pilsētas centrā, radījuši bažas par caurumiem drošībā un trūkumiem izlūkdienestu darbā. ASV vēstnieks pauda pārliecību, ka afgāņu drošības spēku spējas atbildēt šiem triecieniem ir pierādījums progresam, savukārt NATO Starptautiskie drošības atbalsta spēki (ISAF) talibu uzbrukumus novērtēja kā “lielā mērā neefektīvus”. Arī ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone lūgusi vēstnieku izteikt Afganistānas prezidentam Hamidam Karzajam viņas atzinību par afgāņu spēku “ātro un efektīvo” reakciju, atvairot talibu uzbrukumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+