×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. marts, 2012
Drukāt

Kažociņš vairs nekandidēs uz SAB direktora amatu

kazocins

Ilggadējais Satversmes aizsardzības biroja (SAB) priekšnieks Jānis Kažociņš nolēmis nekandidēt uz vēl vienu termiņu SAB direktora amatā. To Kažociņš paziņoja trešdien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā”.
Pašreizējā SAB šefa pilnvaras beigsies nākamgad maijā.

“Likums ļauj kandidēt arī pēc tam, taču es to nedarīšu. Es uzskatu, ka tas nav pareizi, ka tādā tik svarīgā vietā kā SAB direktors vairāk nekā desmit gadu būtu viena un tā pati persona,” uzsvēra Kažociņš.

Viņš SAB vada kopš 2003.gada un šajā amatā iepriekš bija apstiprināts uz diviem piecus gadus ilgiem termiņiem. Kažociņa priekštecis SAB šefa amatā bija Lainis Kamaldiņš.

Likums noteic, ka SAB direktora amata kandidātus izvirza Nacionālās drošības padome un ievēlē Saeima. SAB vadītāja pilnvaru termiņš ir pieci gadi, bet pilnvaru termiņu skaits vienai personai nav ierobežots.

Līdz ar 2012.gada janvārī pieņemtajām izmaiņām Saeimas Kārtības rullī turpmāk SAB direktors tiek ievēlēts atklātā balsojumā.

Pirms nonākšanas SAB šefa krēslā Anglijā dzimušais Kažociņš bija premjera padomnieks korupcijas novēršanas un apkarošanas jautājumos.

2002.gadā viņš priekšlaicīgi atvaļinājies no Lielbritānijas bruņotajiem spēkiem brigādes ģenerāļa pakāpē.

Viņš savulaik bijis britu militārais padomnieks Slovākijas bruņoto spēku komandierim, Britu militāro padomnieku un apmācību vienības Centrāleiropā komandieris Čehijā, Britu 4.divīzijas štāba priekšnieks Anglijā.

90.gados Kažociņš Latvijā ieņēma Nacionālo bruņoto spēku štāba priekšnieka vietnieka amatu.

No 1989. līdz 1991.gadam Kažociņš bija Britu Reinarmijas operāciju virsnieks Vācijā, Lielbritānijā un Vidējos Austrumos.

Kažociņš ir ieguvis virsnieka pamatizglītību Sendhērstas (Sandhurst) militārajā akadēmijā un bakalaura grādu filozofijā Notingemas (Nottingham) universitātē.

Kažociņam piešķirti gan Latvijas, gan britu apbalvojumi. Piemēram, 1991.gadā viņam piešķirta Britu impērijas ordeņa 4.šķira par darbību Līča karā.

SAB ir viens no trim Latvijas specdienestiem. Pārējie divi ir Drošības policija un Militārās pretizlūkošanas dienests. Likumā noteiktā kārtībā SAB veic izlūkošanu un pretizlūkošanu, klasificētās informācijas aizsardzību, kā arī veic un kontrolē klasificētās informācijas apmaiņu ar starptautiskām organizācijām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+