×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
23. jūlijs, 2012
Drukāt

Ķermeņa tehniskā apskate

Lai auto kalpotu ilgi un labi, par to ir jārūpējas, un ik gadu jādodas arī uz tehnisko apskati. Cilvēka ķermenis kalpo daudz ilgāk, bet profilaktiskās pārbaudes diemžēl notiek retāk…

 

Obligātās veselības pārbaudes, kas jāveic vairāku profesiju pārstāvjiem, bieži vien ir formālas, tādēļ klīnikas “Premium Medical” interniste Dace Cibule mudina visus, sākot jau no bērna vecuma, pašiem reizi gadā doties pie ārsta, lai noteiktu veselības radītāju izmaiņas, salīdzinātu ar iepriekšējiem dzīves periodiem, konstatētu novirzes no normām un laikus uzsāktu ārstēšanu.

Īpaša uzmanība jāpievērš tiem orgāniem un sistēmām, par kuru saslimšanu neliecina nekādas pamanāmas pazīmes (nesāp, netraucē, nespiež), jo tikai analīzes vai citi izmeklējumi var uzrādīt novirzes no normas. Arī ar pavisam nelielām nobīdēm ilgā laika periodā var iedzīvoties infarktā, insultā, onkoloģiskās saslimšanās un citās slimībās, pašam to nemaz nemanot.

Ikgadējā profilaktiskajā veselības pārbaudē būtu jāiekļauj vismaz ģimenes ārsta vai internista paplašināta konsultācija jeb izzinoša saruna, analīžu veikšana (urīna, asins, fēču), holesterīna, cukura līmeņa, vairogdziedzera hormonu, aknu, nieru darbības noteikšana, infekciju pārbaude, sievietēm – ginekoloģiskās un vīriešiem – PSA (prostatas specifiskā anitigēna) analīzes. Vēlams EKG (elektrokardiogrammas) pieraksts un analīze, acu ārsta konsultācija un izmeklējumi, plaušu rentgenoloģisks izmeklējums, USG (ultrasonogrāfija) vēdera dobuma orgāniem, sievietēm – ginekologa konsultācija un USG izmeklējumi, vīriešiem – urologa konsultācija un izmeklējumi.

Regulāras veselības profilaktiskās pārbaudes ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ attīstītāko valstu iedzīvotāju dzīves ilguma rādītāji pārsniedz mūsējos pat par 10 – 20 gadiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+