×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
10. decembris, 2014
Drukāt

Kiberuzbrukumu kļūst arvien vairāk, atzīst LIKTA vadītāja (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente Signe Bāliņa.

Prezidentūras laikā Eiropas Savienības (ES) Padomē Latvijai būs vēl lielāks izaicinājums kiberdrošības jomā nekā Lietuvai, viedokli intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” pauda Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas (LIKTA) vadītāja Signe Bāliņa.

Viņa norādīja, ka Latvijas viena no izvirzītajām prioritātēm ir digitālā vienotā tirgus uzticamības veicināšana.

“Latvijai būs vēl lielāks izaicinājums kā Lietuvai. Ja runā par prioritātēm, kas prezidentūras laikā ir Latvijai, tad viens no blokiem ir digitālās prioritātes un kiberdrošība. No vienas puses, mēs būsim tie, kas skatīsies politiskā līmenī, kā veidot kiberdrošības politiku Eiropas Savienībā, no otras puses, tā būs kiberdrošība mūsu informācijas sistēmai. Skaidrs, ka šie uzbrukumi būs. Tie īstenībā ir visu laiku. Tie veiksmīgi tiek atvairīti, tāpēc mēs par to tā kā nedzirdam,” sacīja Bāliņa.

Viņa teica, ka kiberuzbrukumu kļūstot aizvien vairāk. “Ja kādreiz varbūt tie bija indivīdi, tad tagad runā par to, ka tā ir citas valsts apzināta rīcība pret otru valsti. Tie ir tie riski,” piebilda Bāliņa.

Riska zonas ir valsts informācijas sistēmas.

LIKTA aptver elektronikas, datoru aparatūras un programmatūras kompānijas, telekomunikāciju uzņēmumus un pakalpojumu sniedzējus. LIKTA mērķis ir veicināt informācijas sabiedrības izveidi un nozares attīstību Latvijā. LIKTA apvieno vairāk nekā 220 biedrus − nozares organizācijas, kā arī individuālos biedrus un asociācijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jā un vēl grib rīkot vēlēšanas internetā. Kurš varēs garantēt drošibu un būs pilnas iespējas apšaubīt jebkurus rezultātus un arī no tālākas zemes tos palabot – apšaubiet tad…Atkal tā āža kāja lien ārā?

  2. Cik pārsteidzošs atklājums un cik informatīvi bagātīga ziņa! Jā, tiešām bija vērts publicēt šo interviju. Tagad mēs beidzot visu perfekti uzzinājām, kas tad ir ”tie riski”. Prezidente pateica.

Draugiem Facebook Twitter Google+