×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
14. marts, 2013
Drukāt

Ķīnas parlaments valsts prezidenta amatā apstiprina Sji Dziņpinu

Foto - AFPFoto - AFP

Ķīnas Komunistiskās partijas līderis Sji Dziņpins (attēlā) parlamenta balsojumā tika apstiprināts par valsts prezidentu.

“Es tagad paziņoju, ka biedrs Sji Dziņpins ir izraudzīts par Ķīnas Tautas Republikas prezidentu,” paziņoja partijas augsta ranga ierēdnis Ļu Juņšaņs, kurš vadīja Nacionālā tautas kongresa (parlamenta) sesiju. 59 gadus vecais Sji, kurš jau novembrī tika iecelts par Komunistiskās partijas ģenerālsekretāru un partijas Centrālās militārās komisijas priekšsēdētāju, nomaina prezidenta amatā Hu Dziņtao. Balsojumā, kas notika Lielajā tautas zālē Pekinā parlamenta ikgadējās sesijas laikā, piedalījās apmēram 3000 deputātu. Par Sji balsoja 2952 deputāti, viens balsoja pret un trīs atturējās.

Gaidāms, ka piektdien par premjerministru tiks apstiprināts Li Kecjans, kurš nomainīs šajā amatā Veņu Dzjabao. Lai gan parlamentā tiek rīkoti balsojumi par valsts galvenajiem amatiem, šie balsojumi ir lielā mērā ceremoniāli un to iznākums nav nekāds pārsteigums.

Sji, kurš dzimis Pekinā un uzaudzis tās apkārtnē, ir pirmais Ķīnas Komunistiskās partijas līderis, kas runā ķīniešu valodas Pekinas (mandarīnu) dialektā bez provinciāla akcenta. Viņa tēvs Sji Džunsjuns bija viens no komunistu partizānu kustības dibinātājiem Šaaņsji provincē, vēlāk ieņēma vicepremjera, Komunistiskās partijas propagandas nodaļas vadītāja un Nacionālā tautas kongresa vicespīkera amatus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+