Foto – Valdis Ilzēns

Ķīnas un Latvijas sadarbības uzdevumi 0

Lai veicinātu Ķīnas un Eiropas valstu draudzīgo sadarbību, 6. septembrī Pekinā notika Ķīnas un Centrālās un Austrumeiropas valstu sadarbības sekretariāta dibināšanas kongress un valstu koordinatoru pirmā sanāksme. Latvijas valdību šajā sanāksmē pārstāvēja Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Ķīnas Tautas Republikā Ingrīda Levrence.


Reklāma
Reklāma

 

Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Viedoklis
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85
Lasīt citas ziņas

Tikšanās laikā Ķīnas puse detalizēti izklāstīja savu skatījumu, kā veicināt draudzīgās sadarbības pasākumus. Abas puses bija apmierinātas ar tikšanās rezultātiem un straujo sadarbības attīstību. Sekretariāts kļūst par Ķīnas un Centrālās un Austrumeiropas valstu sadarbības struktūru, kas nodrošina abu pušu valdībām, uzņēmējiem un reģioniem attīstības platformu un jaunas iespējas.

Ķīnas un Eiropas sadarbība nepārtraukti paplašinās, Ķīna un ES ir nodibinājusi stratēģiskas partnerības attiecības. Eiropas parādu krīzes laikā, neskatoties uz smagiem pārbaudījumiem, Centrālās un Austrumeiropas valstu ekonomikas pamati ir diezgan labi, savstarpēji papildinoša sadarbība aug un abas puses ir ieinteresētas izveidot līdztiesīgas, savstarpēji izdevīgas partnerattiecības.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvija ir nozīmīga Baltijas reģiona valsts, ES organiska daļa. Latvijai ir svarīga loma Centrālās un Austrumeiropas reģionā. Tas, ka Latvija pārvarēja ekonomikas krīzi, īpaši pastiprināja ievērojamo Ķīnas un Latvijas sadarbības potenciālu. Tieši tāpēc ir vērts izmantot Ķīnas un Centrālas un Austrumeiropas valstu sadarbības sekretariāta platformu, lai veicinātu Ķīnas un Latvijas sadarbības attīstību dažādās jomās. Es, Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks Latvijā, uzskatu, ka Ķīnas un Latvijas attiecībās vajag izmantot šo iespēju, lai veiktu šādus uzdevumus.

 

1. Pakāpeniski padziļinātu politisko uzticību.

No Ķīnas un Latvijas valsts attiecību dibināšanas laika pirms 21 gada abu valstu attiecības ir strauji attīstījušās. Ķīna respektē Latvijas izvēlēto neatkarīgās attīstības ceļu, uzskata Latviju par draudzīgu sadarbības partneri Baltijas jūras un Centrālās un Austrumeiropas reģionā, vēlētos pastiprināt valdību, parlamentu, partiju un citus kontaktus, uzlabot savstarpējo saprašanos, veicināt abpusēju cieņu, stiprināt draudzīgo attiecību politisko bāzi.

 

2. Pakāpeniski paplašinātu praktisko sadarbību.

Saskaņā ar Ķīnas statistiskiem datiem, 2011. gadā abpusējais tirdzniecības apgrozījums bija 1,25 miljardi dolāru, 2012. gada pirmajā pusgadā abpusējais tirdzniecības apgrozījums sasniedza 0,675 miljardu dolāru un, salīdzinot ar pagājušā gada pirmo pusgadu, ir palielinājies par 23% procentiem. Ķīnas puse vēlētos veicināt sadarbību ar Centrālās un Austrumeiropas valstīm 12 punktu programmas ietvaros, aktīvi pētīt Ķīnas un Latvijas abpusējo investīciju un tirdzniecības apjoma pieauguma veicināšanu, jaunu ekonomikas, tehnikas un finanšu sadarbības veidu stiprināšanu, veicināt sadarbību infrastruktūras būvniecībā, transporta loģistikā, augsto tehnoloģiju, alternatīvās enerģijas, vides aizsardzības un citās jomās, kā arī rosināt arvien jaunas sadarbības iespējas.

Reklāma
Reklāma

 

3. Pakāpeniski veicinātu cilvēku kontaktus un kultūras apmaiņu.

Šobrīd divu valstu izglītības, kultūras un mākslas apmaiņa jau kļuvusi par Ķīnas un Latvijas attiecību aktīvāko sadarbības jomu. Abām pusēm jāizmanto Ķīnas un Centrālās un Austrumeiropas valstu kultūras sadarbības forumu, Izglītības politikas dialogu, Jauno politisko līderu forumu un Tūrisma veicināšanas asociāciju, Ķīnas un Centrālās un Austrumeiropas valstu attiecību pētniecības fondu un citas iespējas, lai nostiprinātu savstarpējo saprašanos un draudzību starp Latvijas un Ķīnas tautām, kā arī abu valstu attiecību sociālo bāzi.

Ķīnas vēstniecība Latvijā vēlētos uzzināt lasītāju idejas un cer, ka cilvēki piedalīsies šajā abpusēji izdevīgajā procesā.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.