×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. decembris, 2014
Drukāt

Latvijas Ķīniešu asociācijas vadītājs: Turpmāk uz Latviju brauks mazāk ķīniešu (5)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis
Uzziņa

Ķīnas pilsoņi Latvijā

Pavisam kopš 2010. gada termiņuzturēšanās atļaujām (TUA) pieteikušies 1215 ķīnieši (ieskaitot ģimenes locekļus).

Līdz šā gada 1. janvārim Latvijā bija 537 Ķīnas pilsoņi ar derīgām TUA, no tiem 396 piešķirtas pret ieguldījumu nekustamajā īpašumā, 54 ir ieguldītāji kapitālsabiedrībās, bet 38 saistībā ar nodarbinātību u. c. iemesliem.

Pirmreizējās TUA 2012. gadā izsniegtas 101, pērn – 417 Ķīnas pilsoņiem

Pieteikumu skaits šogad – 311 (264 – ieguldījumi nekustamajā īpašumā, 47 ieguldījumi kapitālsabiedrībās). Kopumā TUA šogad pieteikušies 634 ķīnieši (pieteicējs un ģimenes locekļi).

Avots: PMLP.

“Esmu šeit uz palikšanu, mana sieva un meita arī ir šeit,” tā saka kāds Latvijas ķīniešu kopienas pārstāvis, kurš sevi sauc par Džonu. Pirms pusgada viņš ar nekustamā īpašuma firmas starpniecību iegādājies ģimenes mājokli Latvijā. Džons ir viens no tūkstoša – jo, pēc Ķīnas vēstniecības datiem, Latvijā dzīvojot ap 1000 ķīniešu. Latvijas ķīniešu kopienas pārstāvji gan lēš, ka ķīniešu skaits Latvijā turpmāk nepalielināsies, jo grozījumi termiņuzturēšanās atļauju izdošanas kārtībā ķīniešus turpmāk atturēšot no iespējas iegādāties īpašumu mūsu valstī.

Latviešu valoda – grūta

Džons ir inženieris un Latvijā jau sācis savu biznesu – viņš nodarbojas ar ķīniešu elektrovelosipēdu importu Latvijā. Meita mācās privātskolā. Arī Džons mācās latviešu valodu. “Varu pateikt “paldies”,” teic Džons, gan atzīstot, ka, lai perfekti iemācītos latviešu valodu, būs nepieciešams laiks, jo, viņaprāt, tā ir grūtāka nekā angļu valoda. “Latvijā cilvēki ir laipni un patiesi,” iespaidos dalās Džons. Viņš par Latviju plašāk dzirdējis pirms pieciem gadiem, taču Rīgas vārdu zinājis jau agrāk. “Man Latvijā patīk skaistā daba, svaigais gaiss. Tik daudz kas ir zaļš. Ziema gan varētu mums būt izaicinājums,” pasmaida Džons. Pirmajā gadā viņš iecerējis palikt Latvijā, bet vēlāk izmantošot iespēju paceļot ar ģimeni pa Eiropu.

Džonu satieku kādā novembra vakarā Rīgas restorānā “Lielais Ķīnas mūris”, kur šajā reizē vietējie ķīnieši un sinoloģijas studenti bija pulcējušies, lai noklausītos koklei līdzīga septiņ­stīgu tradicionālā mūzikas instrumenta “Gucjiņ” spēli. Katru otro ceturtdienu ķīniešu kopienas pārstāvji tiekas restorānā, lai sarunātos vai baudītu kultūru. Šoreiz uz galda sarūpēts vienkāršs cienasts – tipiskie ķīniešu pavasara rullīši ar dārzeņiem, saldumi, kā arī zemesrieksti un augļi. Ķīnieši ir ļoti atsaucīgi, un daudzi atzīst, ka viņiem patīk, ka par viņiem izrāda interesi un vēlas ar viņiem uzturēt kontaktus.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Ja, kapec gan ne?Lai tik brauc un saperk visu, ko var sapirkt, latvju bauriem bus no ka iret istabinas!!!
  Labais!

 2. Labāk būtu ja šie 1215,kas te jau itkā ir (muļķības,ir vairāk),sakravātu čemodānus un dotos lidostas virzienā.

 3. novēlējums ķīniešiem Atbildēt

  mūsu kultūras (mūsdienās) ir ļoti nesavienojamas. ķīniešu ģimeniski-mafiozās shēmas un mantrausība (nospļaušanās par kvalitāti, ilgspējību – **) neko labu mūsu zemei nedos

  • Jums ļoti maldīgs uzskats par ķīniešiem. Latvija varētu uzņemt vismaz kādus 100 000 ķīniesu un mazināt Latvijai nelojālo krievvalodīgo skaitu.

   • Vai nu tu esi galīgs idiots,vai arī tu esi ķīnietis.Ja viņi te būs 100 000,tad neceri kad viņi runās latviski,bet tu vervelēsi ķīniski.Kungi nekad negrib runāt kalpu valodā,bet sulaiņi un istabas meitas gan ar lielu prieku vāvuļo kungu valodā.

Draugiem Facebook Twitter Google+