×
Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
24. februāris, 2013
Drukāt

Kipras prezidenta vēlēšanās uzvar Niks Anastasiadis

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Kiprā svētdien, 24.februārī, notikušajā prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā ir uzvarējis labēji centriskās partijas “Demokrātiskā mobilizācija” (DISY) līderis Niks Anastasiadis (attēlā), liecina galīgie vēlēšanu rezultāti. Kipras Iekšlietu ministrijas mājaslapā publicētie galīgie vēlēšanu rezultāti pēc visu balsu saskaitīsanas liecina, ka Anasrasiadis ir ieguvis 57,48% balsu.

Savukārt viņa konkurents prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā bijušais veselības ministrs Stavrs Mals no komunistiskās Darba tautas partijas (AKEL) ieguvis 42,51% balsu.

Pie DISY birojiem Nikosijā pirmos rezultātus sagaidīja gavilējošu cilvēku pūļi, ko pavadīja automašīnu tauru skaņas.

AKEL pārstāvis valsts televīzijā paziņoja, ka “uzskatām, ka viņš [Anastasiadis] ir ievēlēts un mēs viņu apsveicam”. Savukārt DISY pārstāvis uzsvēra, ka Anastasiadim ir dots “skaidrs un spēcīgs mandāts cīnīties par Kipru” sarunās ar Briseli.

Kipras iedzīvotāji jauno prezidentu izvēlējās valstij kritiskā laikā, kad to skārusi finanšu krīze. Uz jauno prezidentu tiks izdarīts liels spiediens ātri pabeigt finanšu glābšanas paketes apmēram 17 miljardu eiro (11,9 miljardu latu) apmērā saņemšanu no pārējām 16 eiro zonas valstīm un Starptautiskā Valūtas fonda (SFV).

Mals atzina savu zaudējumu, uzsverot, ka viņa partija būs “barga kritiķe itin visam, kas atšķiras no iedzīvotāju vai valsts interesēm”.

66 gadus vecais Anastasiadis, kam ir ciešas saites ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, atbalsta starptautiskā aizdevuma saņemšanu un ar to saistītos taupības pasākumus.

Pirmajā kārtā pirms nedēļas Anastasiadis ieguva 45% balsu, bet Mals – 27% balsu. Pavisam uz  prezidenta amatu pirmajā kārtā bija vienpadsmit kandidāti. Pašreizējais prezidents Demetris Kristofijs no partijas AKEL nekandidēja uz otru piecu gadu amata termiņu.

Balsstiesības ir 545 tūkstošiem Kipras pilsoņu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+