Mobilā versija
+5.2°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
16. oktobris, 2013
Drukāt

“Klaidoņa lūgšana” piedalās VI Baltijas drāmas festivālā Kauņā

Matīsa Markovska fotoMatīsa Markovska foto

25. oktobrī izrādes „Klaidoņa lūgšana” ansamblis režisora Vara Braslas un dramaturga Alvja Lapiņa vadībā dosies uz Lietuvu, lai piedalītos VI Baltijas drāmas festivālā.
Festivāls notiek reizi trīs gados, lai parādītu un apspriestu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas jaunākos oriģināldramaturģijas uzvedumus.
Latviešu drāmas programmā būs arī Jāņa Baloža „Nacionālās attīstības plāns” Valtera Sīļa režijā „Dirty Deal Teatro” un Nacionālā teātra izrāde „Zudušo laiku citējot” Ināras Sluckas iestudējumā.
Šogad festivālu no 24. līdz 27. oktobrim rīko Kauņas Nacionālais drāmas teātris, kas arī uzsāks programmu ar Aušras Marijas Sluckaites lugu „Baltais pārklājs” Jona Juraša režijā. Lietuviešu jaunāko dramaturģiju pārstāvēs arī Viļņas mūsdienu teātra un rezidenču centra „Mākslas tipogrāfija” iestudējums, Juļus Paškeviča drāma „Robežas” Tada Motrima uzvedumā.
Igauņu drāmu pārstāvēs Pāvo Pīka luga „Ķēdes gals” Tallinas Pilsētas teātrī Prīta Vijgemasta iestudējumā un Tartu „Vanemuines” teātra uzvedums „Karjera” Uku Ūsberga režijā.
Izrādes vērtēs starptautiska žūrija Pēters Raudseps (Igaunija), Normunds Naumanis (Latvija), Edgars Klivis (Lietuva), Oļegs Žugžda (Baltkrievija), Oksana Kušļajeva (Krievija).
Valmieras teātris piedalījās arī V Baltijas drāmas festivālā Paņevežā ar Viestura Meikšāna iestudēto „Plūdi un saulgrieži Straumēnu skaņās”, kas saņēma balvu par labāko muzikālo noformējumu.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+