×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
5. janvāris, 2012
Drukāt

Klasisko mūziku iepazīt no mazotnes

ReklāmfotoReklāmfoto

Turpinoties Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertu sezonai, padomāts arī par mazajiem klausītājiem. Jau 7. janvārī LNSO aicina bērnus un viņu pavadoņus uz gada skaistāko koncertuzvedumu “Ziemas balets”, bet pavasarī jaunos klausītājus priecēs divi simfoniskās mūzikas koncerti 
bērniem.


 

Domājot par mazākajiem koncertu apmeklētājiem un rosinot viņu interesi par klasisko mūziku, kā arī mūzikas instrumentiem, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) jau piekto gadu rīko “Simfoniskos koncertus bērniem un vecākiem”.

Pagājušajā sezonā mūzikai pievienojās arī deja – pirmo reizi mazajiem klausītājiem tika piedāvāts koncertuzvedums “Baleta mūzika” sadarbībā ar horeogrāfa Tāļa Sila baleta studiju “Grande” – uzvedums ar Pētera Čaikovska “Gadalaiku” mūziku un pasakainām videoprojekcijām. Deju studija “Grande” dibināta 2001. gadā, tajā darbojas 250 bērni no četru gadu vecuma un jaunieši līdz 25 gadu vecumam apgūst gan klasiskā baleta mākslu, gan citus dejas žanrus.

Kā vēsta orķestra pārstāvis Mārtiņš Pučka, arī šogad, ņemot vērā aizvadītā gada uzveduma panākumus un publikas ieinteresētību, tapis jauns koncertuzvedums. “Ziemas pasakas” muzikālajā programmā – Sadeļņikova “Krievu pasakas” un Igora Stravinska svīta “Pulčinella” diriģenta Andra Vecumnieka vadībā. Solisti – Tāļa Sila baleta studijas dejotāji.

Koncerta starplaikā bērniem tiks piedāvāta iespēja iepazīties un pašiem izmēģināt dažādus stīgu instrumentus.

2011./2012. gada sezonā LNSO mazajiem klausītājiem piedāvā četru koncertu programmu, kas iepazīstinās gan ar dažādiem mūzikas instrumentiem un mūziķu profesiju, gan ar populārākajiem dažādu tautu un laiku komponistu sacerējumiem.

 

“Šie tematiskie muzikālie pasākumi ir izpelnījušies lielu klausītāju atsaucību. Pagājušajā sezonā bērnu koncertus apmeklēja vairāk nekā 5000 mazo klausītāju,” norāda M. Pučka.

 

Trešais šīs sezonas simfoniskais koncerts bērniem “Spalvas pa gaisu!” gaidāms 3. martā. Tas būs veltīts putniem un viņu dziesmu atspoguļojumam dažādu komponistu skaņdarbos, bet starpbrīdī mūziķi tiksies ar koncerta apmeklētājiem, lai pastāstītu par mūziķa profesiju un sniegtu muzikālus paraugdemon-strējumus.

Ceturtais un pēdējais šīs sezonas bērnu koncerts “Kā lai es pasaku pasaku?” 14. aprīlī būs veltīts tādam bērnu iemīļotam tematam kā pasakas. Turklāt mūzika, kuru mazie klausītāji un viņu pavadoņi varēs dzirdēt, būs jauno latviešu komponistu skaņdarbi, kuri šobrīd tiek rakstīti speciāli šim koncertam. Savukārt koncerta starpbrīdī mazie klausītāji tiks aicināti iepazīt dažādus sitamin-
strumentus un pašiem izmēģināt roku to spēlēšanā.

Cikla koncertu māk-slinieciskais vadītājs un diriģents ir Andris Vecumnieks, bet mūzikas instrumentu demonstrācijās un muzikālo nodarbību norisē galvenokārt piedalās paši orķestra mūziķi.

 

UZZIŅA

7. I 11.00 koncerts krievu valodā

7. I 14.00 koncerts latviešu valodā

Biļetes visās “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Abonementi visiem cikla koncertiem – Lielās ģildes kasēs.

Biļešu cena Ls 3.

Abonementa cena visiem bērnu koncertiem – Ls 10, 12, 14.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+