×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
11. maijs, 2015
Drukāt

KM un Rīgas Cirks vienojas par izdevumu tāmi atjaunošanas darbiem 88 937 eiro

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas cirka logo.

Kultūras ministrija un Rīgas Cirks vienojušies, ka cirka atjaunošanas darbu tāme būs 88 937 eiro, aģentūrai BNS pastāstīja Kultūras ministrijas (KM) sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Bērziņa-Bebriša.

“Detalizēti caurskatot veicamo darbu apjomus un izcenojumus, Kultūras ministrija un Rīgas Cirks ir vienojušies par izdevumu tāmi atjaunošanas darbiem 88 937 eiro apmērā,” viņa informēja.

No šīs summas 8894 eiro sedz apdrošināšana. Kultūras ministrija esošā budžeta ietvaros radusi iespēju Rīgas cirkam sniegt 30 760 eiro finansējumu.

“Attiecībā uz trūkstošo summu 49 283 eiro normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā Kultūras ministrija vērsīsies Ministru kabinetā ar finansējuma pieprasījumu,” sacīja Bērziņa-Bebriša.

Jau vēstīts, ka Rīgas Cirks pēc ugunsgrēka 30.martā iesniedza KM plānoto atjaunošanas izdevumu aprēķinu par kopējo summu 350 980 eiro. Apdrošināšanas sabiedrība “Gjensidige Baltic” nolēmusi kompensēt Rīgas Cirkam ugunsgrēka dēļ radušos zaudējumus 7200,14 eiro apmērā.

Rīgas Cirka otrā stāva mākslinieku grimētavā 19.martā izcēlās ugunsgrēks, kura kopējā degšanas platība bija 120 kvadrātmetru. Ugunsgrēka dzēšana bijusi gana sarežģīta, jo ēkā ir daudz koka konstrukciju. Ugunsgrēkā gāja bojā pitons, bet visi pārējie dzīvnieki tika izglābti.

Rīgas Cirka ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija secināja, ka kultūrvēsturisku zaudējumu Rīgas cirka ēkai pēc ugunsgrēka nav, jo degušās telpas pārsvarā 20.gadsimta 60.gados pārbūvētas. Ne galvenajai ēkai, ne parādes kāpnēm, ne cirka arēnai ugunsgrēka dēļ zaudējumi nav radušies.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+