Latvijā
Kriminālziņas

KNAB aizliedzis Rimšēvičam izbraukt no valsts un ieņemt LB prezidenta amatu16


Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičš.
Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičš.
Foto – Karīna Miezāja

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) korupcijā aizdomās turētajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam ir aizliedzis izbraukt no valsts un ieņemt bankas prezidenta amatu.

Latvijas Bankas amatpersonai ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – drošības nauda, noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts, aģentūrai LETA pavēstīja KNAB preses pārstāve Laura Dūša.

“Latvijas Bankas amatpersonai ar procesa virzītāja lēmumu noteikts ierobežojums veikt noteikta veida nodarbošanos jeb darbības, kas saistītas ar lēmumu pieņemšanas, kontroles un uzraudzības funkcijām Latvijas Bankā, tostarp ieņemt bankas prezidenta amatu,” norādīja Dūša.

Amatpersona par šādiem drošības līdzekļiem ir informēta, taču KNAB nekomentēs publiski izskanējušās dažādas interpretācijas par šo drošības līdzekļu izpildi, norādīja birojā.

Aģentūra LETA pārliecinājās, ka saskaņā ar Kriminālprocesa likumu, ja persona pārkāpj piemērotā drošības līdzekļa noteikumus vai nepilda savus procesuālos pienākumus, procesa virzītājs ir tiesīgs izvēlēties un piemērot citu vairāk ierobežojošu drošības līdzekli. Visierobežojošākais drošības līdzeklis ir apcietinājums.

Tāpat šis likums paredz, ka neskatoties uz aizliegumu izbraukt no valsts, aizdomās turētais var šķērsot robežu, ja saņemta procesa virzītāja atļauja.

Šovakar Latvijas Televīzijas raidījumā “1:1” Rimšēvičs norādīja, ka KNAB viņam nav liedzis uzturēties Latvijas Bankas telpās. Tāpat Rimšēvičs sacīja, ka viņš plāno lūgt KNAB atļauju piedalīties Eiropas Centrālās bankas sanāksmē, kas notiek rīt.

Jau ziņots, ka aizdomās par kukuļņemšanu turētais Rimšēvičs nolēmis neatkāpties no amata, jo viņš nav vainīgs un viņa palīdzība, Latvijas valstij tiesājoties pret “Norvik bankas” īpašnieku Grigoriju Guseļņikovu varētu ļoti noderēt.

Šodien vaicāts vai varēs pildīt amata pienākumus Rimšēvičs atbildēja, ka, “iespējams, šis jautājums ļoti precīzi jāatrunā ar Latvijas bankas juristiem, ekspertiem un afinanšu sfēras juridiskajiem padomniekiem, kas precīzi varētu pateikt kādā veidā šī te sadarbība, palīdzība un tālāka darbošanās ir iespējama. To es jums šobrīd tālāk nevaru atbildēt.”

Saistītie raksti

KNAB nedēļas nogalē aizturēja un pret 100 000 eiro drošības naudu atbrīvoja Rimšēviču. Rimšēvičs tiek turēts aizdomās KNAB izmeklētā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta 4.daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs šajā lietā ir vismaz 100 000 eiro. Par iespējamo nozieguma atbalstīšanu aizturēts un vēlāk atbrīvots uzņēmējs Māris Martinsons. Uzņēmējam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

KNAB paziņojis, ka šī krimināllieta nav saistīta ar kredītiestādēm, kas patlaban darbojas Latvijā, nedz ar ASV Finanšu ministrijas paziņojumiem par “ABLV Bank” darbību, nedz arī ar potenciālo tiesvedību starp Latvijas valsti un “Norvik” banku.

LA.lv