×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2012
Drukāt

KNAB aizturējis Abdulmuslimovu

abdulmuslimovs1

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki trešdien aizturējuši uzņēmēju Bislanu Abdulmuslimovu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Čečenu izcelsmes uzņēmēja aizturēšanas iemesli nav zināmi. Vairākus lielus pārtikas pārstrādes un citu nozaru uzņēmumus apvienojošā holdinga “AB Holding” vadītājs un līdzīpašnieks aizturēts policijas ēkā Gaujas ielā, Rīgā.

KNAB pagaidām aizturēšanas faktu oficiāli neapstiprina un nekādus komentārus nesniedz. KNAB preses pārstāvis Andris Vitenburgs aģentūru LETA sacīja, ka iestāde nekomentē atsevišķas procesuālas darbības.

KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks žurnālistiem Abdulmuslimova aizturēšanas faktu ne apstiprināja, ne noliedza, netieši gan apliecinot, ka birojs ir veicis kādas kriminālprocesuālas darbības.

Streļčenoks bija izvairīgs arī uz jautājumu, vai saistībā ar kādām Abdulmuslimova iespējamām noziedzīgām darbībām ir sākts kriminālprocess. Tiesa, kriminālprocesuālas darbības var veikt tikai kriminālprocesa ietvaros.

Izmeklēšanas interesēs KNAB nekādu papildus informāciju nesniedz.

Mediji iepriekš vēstījuši, ka Abdulmuslimovs ilgstoši bijis tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā, pārbaudīta arī viņa saistība ar iespējamu neatļautu politisko partiju finansēšanu.

Adulmuslimovs pērn organizēja sava kaimiņa, partijas “Vienotība” biedra Gata Kokina vizīti Londonā pie “Latvijas Krājbankas” bijušā īpašnieka Vladimira Antonova. “Vienotība” pēc tam nosodīja Kokina rīcību, kas esot bijusi “krasā pretrunā ar tiesiskas valsts principiem un radīja patiesībai neatbilstošus priekšstatus par procesiem saistībā ar “Latvijas Krājbanku””.

Intervijā laikrakstam “Neatkarīgā” Abdulmuslimovs martā stāstīja, ka pēc iesaistīšanās “Latvijas Krājbankas” jautājuma risināšanās sākusies “masīva” viņa uzņēmumu pārbaude, kaut arī iepriekšējā plānotā pārbaude bija tikko beigusies.

Pēdējā laikā Abdulmuslimovs bijis iesaistīts vairākos publiskos incidentos – Rīgas lidostā viņam un Antonova tēvam Aleksandram Antonovam bija konflikts ar citu čečenu izcelsmes uzņēmēju Arbi Indorbajevu, bet kādā Rīgas restorānā Adulmuslimovs konfliktējis ar apsardzes firmas “TM Security” īpašnieku Mārtiņu Tenbergu.

Adulmuslimova dibinātais “AB Holding” apvieno tādus uzņēmumus kā “Rēzeknes gaļas kombināts”, “Daugavpils gaļas kombināts”, “Karavela”, “Ventspils zivju konservu kombināts” u.c. Savukārt kopā ar uzņēmēju Vasiliju Meļņiku viņam pieder SIA “Baltijas marka”.

“AB Holding” padomes priekšsēdētājs ir polittehnologs Jurģis Liepnieks. Padomē darbojas arī bijušais iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons, “Rēzeknes gaļas kombināta” līdzīpašnieks Guntis Piteronoks un zivjrūpnieks Andris Bite. Vienīgais “AB Holding” valdes loceklis ir Abdulmuslimovs.

Piteronoks telefonsarunā aģentūrai LETA norādīja, ka par Abdulmuslimova aizturēšanu viņam nekas nav zināms.

“Neesmu informēts. Ar Abdulmuslimovu man pirms pāris dienām bija lietišķas sarunas, bet par jebkādu iemeslu, kādēļ viņš tagad varētu būt aizturēts, neesmu lietas kursā,” sacīja Piteronoks.

Arī Liepnieks aģentūrai LETA atzina, ka nav informēts par notiekošo. “Diemžēl, neko vairāk nezinu, kas īsti noticis. Visi telefoni ir aizņemti, nevienu nav iespējams sazvanīt,” sacīja Liepnieks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+