×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
12. novembris, 2014
Drukāt

KNAB aizturējis Rīgas apgabaltiesas tiesnesi Bērziņu un veicis kratīšanu tiesā (2)

Tiesas sēde bijušā Jūrmalas mēra Hlevicka kriminālietā

Tiesnese Iveta Bērziņa Jūrmalas pilsētas tiesas sēdē, kurā plānots skatīt krimināllietu, kurā par bezdarbību, nenovēršot nelikumīgu pašvaldības īpašumu privatizāciju, apsūdzēts bijušais Jūrmalas mērs Juris Hlevickis.

Rīgas apgabaltiesā ir veiktas procesuālas darbības un aizzīmogots tiesneses Ivetas Bērziņas kabinets, aģentūrai LETA apliecināja Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone.

Viņai gan nebija informācijas, vai tiesnese ir aizturēta. Tiesas preses pārstāve Inta Šaboha aģentūrai LETA apstiprināja, ka procesuālas darbības veicis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka kratīšana notikusi vairākos Rīgas apgabaltiesas kabinetos, bet aizturēta ir tikai Bērziņa.

Bērziņa ir Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesu kolēģijas tiesnese.

Latvijas Televīzija, atsaucoties uz tās rīcībā esošo informāciju, pieļauj, ka kratīšana tiesneses kabinetā varētu būt saistīta ar viņas pieņemtajiem lēmumiem lietā par iespējamo reiderismu saistībā ar Vecrīgas viesnīcas “Royal Square Hotel” pārņemšanu. Tajā par aizdomās turamo atzīts afgāņu izcelsmes Latvijas pilsonis Gulams Mohameds Gulami.

Likumā par tiesu varu teikts, ka krimināllietu pret tiesnesi var ierosināt tikai ģenerālprokurors. Tiesnesi nevar apcietināt un saukt pie kriminālatbildības bez Saeimas piekrišanas. Lēmumu par tiesneša apcietināšanu, piespiedu atvešanu, aizturēšanu vai pakļaušanu kratīšanai pieņem tam īpaši pilnvarots Augstākās tiesas (AT) tiesnesis. Ja tiesnesis notverts smaga vai sevišķi smaga noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, lēmums par piespiedu atvešanu, aizturēšanu vai pakļaušanu kratīšanai nav nepieciešams, bet 24 stundu laikā par to ir jāinformē īpaši pilnvarotais AT tiesnesis un ģenerālprokurors.

Prokuratūras preses pārstāve Aiga Eiduka aģentūrai LETA apliecina, ka ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers ir sācis kriminālprocesu pret kādu tiesnesi. Prokuratūra neatklāj tiesneša vārdu un par kādiem Krimināllikuma pantiem lieta sākta. Jautājumus par izmeklēšanu var komentēt tikai procesa virzītājs – KNAB.

KNAB preses pārstāve Laura Dūša aģentūrai LETA teica, ka KNAB šobrīd nesniegs nekādu oficiālu informāciju par jebkādām KNAB kompetencē esošajām procesuālajām darbībām.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2013.gadā tiesnese skatījusi Valsts nekustamā īpašuma aģentūras bijušā ģenerāldirektora Jāņa Mottes prasību pret Tieslietu ministriju par morālā kaitējuma kompensācijas piedziņu. Viņas lietvedībā arī bijusi prasība, kas celta pret bijušajiem “Parex bankas” īpašniekiem Viktoru Krasovicki un Georgiju Krasovicki, kurā banka lūgusi atzīt par spēkā neesošu viņu noslēgto dāvinājuma līgumu.

Bērziņa savulaik strādājusi arī Jūrmalas tiesā un tur skatījusi krimināllietu, kurā par bezdarbību bija apsūdzēts bijušais Jūrmalas mērs Juris Hlevickis.

Jau ziņots, ka nesen parādījās informācija par citas tiesneses iespējamām nelikumībām. Uz aizdomu pamata par iespējamu dokumentu viltošanu un krāpšanu no amata tika atstādināta Jūrmalas pilsētas tiesas tiesnese Tatjana Bormane, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

Kā liecināja “Panorāmas” rīcībā esošā informācija, lietā varētu būt iesaistītas vēl divas bijušās tiesu sistēmas darbinieces, savukārt dokumentu viltošana, iespējams, saistīta ar fiktīvām darba nespējas lapām.

Kā aģentūrai LETA iepriekš norādīja tiesas priekšsēdētāja Svetlana Beļajeva, Bormane ir atstādināta no amata pienākumu pildīšanas, pamatojoties uz likumu “Par tiesu varu”, saistībā ar 29.septembrī ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera ierosināto kriminālprocesu, pamatojoties uz Krimināllikuma pantiem, kuros ir paredzēta atbildība par krāpšanu un dokumentu viltošanu.

Šo lietu izmeklē KNAB.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. tiesneses autoparks :-) Atbildēt

  5. Deklarācijas iesniedzējam piederošie reģistrējamie transportlīdzekļi, kā arī tā valdījumā vai lietošanā esošie transportlīdzekļi un transportlīdzekļi, kurus tas ir iegādājies uz līzinga līguma pamata
  Transportlīdzekļa veids Marka Izlaides gads Reģistrācijas gads Atzīme par to, vai ir īpašumā, valdījumā vai lietošanā
  Vieglā automašīna Lexus RX 350 2007 2008 īpašumā
  Motocikls Honda Shadow VT 600 1990 2003 īpašumā
  Motocikls Piaggio 2008 2011 īpašumā
  Vieglā automašīna AudiQ5 2011 2013 lietošanā

 2. Rakstā pieminētā Tatjana Bormane ir tā, kas savā laikā kopā ar Dzintru Kullu, tā laika tieslietu ministriem, Augstākās tiesas priekšsēdētāju Andri Guļānu un ģenerālprokuroru Jāni Maizīti notušēja sūdzības par Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas tiesneses Diānas Mašinas klajām pretlikumībām. Vēlāk gan D.Mašina tika notiesāta.

Draugiem Facebook Twitter Google+