×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
5. jūnijs, 2015
Drukāt

KNAB: Belēvičs nonācis interešu konfliktā saistībā ar disciplinārlietu pret Adoviču (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Veselības ministrs parlamentārietis Guntis Belēvičs (ZZS) nonācis interešu konfliktā, lemjot par disciplinārlietu pret Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktori Ingunu Adoviču, secinājis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs (S), komisijā saņemts KNAB iesniegums ar lūgumu ļaut administratīvi sodīt Belēviču. Komisijas deputāti šo jautājumu izskatīs nākamnedēļ.

KNAB pārbaudīja Belēviča rīcības atbilstību likumam par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā. Saskaņā ar likumu valsts amatpersonai ir aizliegts, pildot savus pienākumus, sagatavot vai izdot administratīvos aktus, veikt uzraudzības, kontroles, izziņas vai sodīšanas funkcijas, slēgt līgumus vai veikt citas darbības, kurās šī amatpersona, tās radinieki vai darījumu partneri ir personiski vai mantiski ieinteresēti. Apkopojot pārbaudes rezultātus, KNAB secinājis, ka Belēvičs nav ievērojis šo aizliegumu.

KNAB skaidro – uzņēmuma “Saules aptieka” valdes locekļi ir Belēviča radinieki, arī SIA “Baltacon” 50% kapitāla daļu pieder Belēviča dēlam, kurš arī ieņem valdes priekšsēdētāja amatu šajā kapitālsabiedrībā. Belēvičs kā veselības ministrs ir izdevis rīkojumu par dienesta pārbaudes veikšanu saistībā ar ZVA darbību informācijas izsniegšanā komersantiem. Pārbaudes sākšanai par pamatu bija “Saules aptiekas” un “Baltacon” iesniegums par ZVA rīcību, kurā norādīts, ka ZVA ir izpaudusi komersantu sniegtās ziņas par konkrētu medikamentu realizācijas apjomu, savukārt minētajām komercsabiedrībām par prasīto informāciju pieprasījusi samaksu atbilstoši ZVA pakalpojumu cenrādim. Komercsabiedrības savā iesniegumā lūgušas ierosināt disciplinārlietu pret vairākām ZVA amatpersonām par komercnoslēpuma izpaušanu.

Belēvičs, pamatojoties uz dienesta pārbaudes rezultātiem, arī pieņēma lēmumu par disciplinārlietas ierosināšanu pret Adoviču, “tādējādi veicot ar amata pienākumu pienākumu pildīšanu saistītas darbības interešu konflikta situācijā”, norāda KNAB.

Ņemot vērā, ka Belēvičs ir arī Saeimas deputāts, KNAB prasa parlamenta piekrišanu viņa sodīšanai par valsts amatpersonām noteikto komercdarbības ierobežojumu pārkāpšanu.

Saskaņā ar administratīvo pārkāpumu kodeksu par šādu pārkāpumu var piemērot naudas sodu no 70 līdz 350 eiro, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatu vai bez tā.

Kā ziņots, Belēvičs gan nesaskata interešu konfliktu saistībā ar disciplinārlietas ierosināšanu pret Adoviču, aģentūrai LETA iepriekš sacīja ministra padomniece komunikācijas jautājumos Iveta Ciganova.

Veselības ministrija pirms disciplinārlietas ierosināšanas veiktajā dienesta pārbaudē konstatēja, ka ZVA direktore nenodrošina Ministru kabineta noteikumu “Zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtība” prasību ievērošanu saistībā ar informācijas sniegšanu komersantiem.

Adovičai tika samazināta mēnešalga uz četriem mēnešiem, ieturot 10% no algas. Vēlāk ministrs arī paziņoja, ka ar Adoviču darba attiecības netiks turpinātas un viņa novembrī zaudēs amatu.

Belēvičs Adovičai pārmeta gan to, ka viņa ar savu rīcību ir panākusi, ka Latvijā ir ļoti dārgas zāles, kā arī zīdaiņi tiek ārstēti ar pieaugušajiem domātām zālēm, proti, zāļu reģistrēšanas cenrādis ir tik augsts, ka liek noteikt arī augstas cenas.

Pēc ministra domām, Adoviča savas darbības laikā ir realizējusi tādu politiku, no kuras ieguvēji ir zāļu ražotāji, bet viņas darbība nav nākusi par labu sabiedrības veselībai. Latvijā esot nesamērīgi dārga maksa par medikamentu reģistrāciju, kā rezultātā zāles nav lētas.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Belēvičs neko nedara tautas labā. Viņš pārvirza naudas plūsmu sava biznesa labā, lai turpmāk citiem atņemtā nauda plūstu viņu ģimenes uzņēmumu virzienā.
    Naivums iedomāties, ka Belēvičs domā par pebsionātiem.

  2. Patiesi zāles ir ļoti dārgas Latvijā. Beleviča kungs ir pirmais ministrs, kurš domā par zāļu cenu samazināšanu. Man kā pensionārei zāles izmaksā vairāk kā 50 euro mēnesī, kas ir ļoti daudz pie manas necilās pensijas. Paldies Beleviča kungam, ka domā par zāļu cenu samazināšanas! Lai izdodas! Liels paldies ministram!

  3. ????????????????? Atbildēt

    tagad VZA var darīt ko grib?

  4. Protams,protams,vajag jau šo arī noēst,tieši kā NA.

    • Nu, bet ar galvu arī jādraudzējas! Būtu licis citam lemtspējīgam klerkam savas prombūtnes laikā ierosīnāt disciplinārlietu, i nekā nebūtu.

Draugiem Facebook Twitter Google+