Mobilā versija
Brīdinājums -1.0°C
Agnese, Agnija, Agne
Svētdiena, 21. janvāris, 2018
29. jūnijs, 2017
Drukāt

KNAB izvērtēs publicētās oligarhu sarunas un lems par turpmāko rīcību (2)

Foto LETA/ Ekrānuzņēmums www.ir.lv/FacebookFoto LETA/ Ekrānuzņēmums www.ir.lv/Facebook

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izvērtēs žurnāla “Ir” publikācijas par tā dēvētās oligarhu lietas sarunām un tad lems par turpmāko rīcību, aģentūrai LETA pastāstīja KNAB preses pārstāve Laura Dūša.

KNAB gan nekomentēja, vai žurnālā publicētās sarunas ir autentiskas.

KNAB gan atgādināja, ka saskaņā ar likumu pēc kriminālprocesa pabeigšanas un galīgā nolēmuma stāšanās spēkā ar krimināllietas materiāliem drīkst iepazīties tiesu, prokuratūras un izmeklēšanas iestāžu darbinieki, personas, kuru tiesības bija aizskartas konkrētajā kriminālprocesā, kā arī personas, kuras veic zinātnisko darbību.

Uz jautājumu, vai KNAB varētu pārbaudīt žurnālā “Ir” minēto epizodi ar zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS), iespējams, nedeklarēto īpašumu, birojā atbildēja, ka informācija, kuru KNAB pārbauda, atbilstoši Operatīvās darbības likumam ir klasificēta un nav izpaužama.

Tikmēr oligarhu lietu uzraugošais prokurors Māris Leja aģentūrai LETA teica, ka ir iepazinies ar visām žurnāla “Ir” publikācijām un tajā atspoguļotajām sarunām, taču viņš nevarot skaidri un precīzi apgalvot, ka šīs sarunas ir autentiskas lietā esošajiem materiāliem. Tam būtu nepieciešama speciāla pārbaude.

Leja, uzraugot oligarhu lietu, ir vairākkārt lasījis noklausīto viņam pieejamo sarunu apkopojumu, taču viņam nav atmiņā palicis, ka tajās figurētu tādas personas kā Dūklavs, bijušais bankas “Parex” īpašnieks Valērijs Kargins un Lauris Dripe. “Pārskatot manā rīcībā esošo sarunu apkopojumu es neatradu, ka šīs personas figurētu lietā esošajās sarunās, taču arī šeit skaidrai atbildei būtu nepieciešama speciāla pārbaude,” norādīja prokurors.

Jau ziņots, ka viesnīcā “Rīdzene” noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu. KNAB šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess tika izbeigts.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Runat jau var,bet tapat neko nedaris.Varna varnai aci neknabj.Visi vini ir saistiti viena mafija.

  2. bet mēs jau zinām rezultātu…

Draugiem Facebook Twitter Google+