×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. maijs, 2015
Drukāt

KNAB pārbauda Belēviča iespējamo atrašanos interešu konfliktā (4)

belevics_guntis1801

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis pārbaudi par veselības ministra Gunta Belēviča (ZZS) iespējamo atrašanos interešu konfliktā.

Jau ziņots, ka Belēvičs parakstījis rīkojumu par disciplinārsoda piemērošanu Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktorei Ingunai Adovičai saistībā ar konfidenciālas informācijas izpaušanu par vairākiem komersantiem. Adovičai samazināta mēnešalga uz četriem mēnešiem, ieturot 10% no mēnešalgas. Portāls “pietiek.com” rakstīja, ka lieta bija sākta saistībā ar veselības ministra dēlam Artūram Belēvičam piederošo SIA “Saules aptieku”.

KNAB preses pārstāve Laura Dūša, nekonkretizējot apstākļus, aģentūrai LETA apstiprināja, ka KNAB veic pārbaudi par veselības ministra iespējamo likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” valsts amatpersonām noteikto ierobežojumu un aizliegumu neievērošanu.

Veselības ministrijā vakar skaidroja, ka pirms disciplinārlietas ierosināšanas veiktajā dienesta pārbaudē tika konstatēts, ka ZVA direktore nenodrošina Ministru kabineta noteikumu “Zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtība” prasību ievērošanu saistībā ar informācijas sniegšanu komersantiem.

Komersantiem katru mēnesi noteiktā kārtībā ir jāsniedz statistiska informācija par zāļu apgrozījumu. Savukārt Valsts statistikas likuma izpratnē statistiskie dati ir uzskatāmi par konfidenciāliem, ja tie tieši vai netieši ļauj identificēt respondentu. Likums nosaka, ka iegūto statistisko informāciju nekādā gadījumā nedrīkst publicēt vai izpaust tādā veidā, kas tiešā vai netiešā veidā ļauj identificēt kādu fizisko vai juridisko personu.

“ZVA amatpersonu rīcība, sniedzot trešajām personām informāciju, ko ZVA tika saņēmusi no komersantiem kā statistisku informāciju par zāļu apgrozījumu, tiešā veidā norādot konkrētus komersantus un izvesto zāļu daudzumu, ļāva identificēt juridiskas personas un bija prettiesiska,” skaidro ministrijā.

Disciplinārkomisija secinājusi, ka Adoviča izdarījusi pārkāpumus aiz neuzmanības.

Portāls “pietiek.com” rakstīja, ka lieta bija sākta saistībā ar veselības ministra dēlam Artūram Belēvičam piederošo SIA “Saules aptieka”. Veselības ministrijas preses pārstāvis Oskars Šneiders aģentūrai LETA komersantu minēt atturējās, bet norādīja, ka iesaistītas vairākas zāļu vairumtirgotavas. “Saules aptiekas” saistību ne apstiprināja, ne noliedza.

Portāls “pietiek.com” rakstīja, ka minētā disciplinārlieta sākta pēc tam, kad ZVA konstatējusi, ka Belēviča dēlam Artūram Belēvičam piederošā SIA “Saules aptieka” no valsts lielos daudzumos eksportē kādu medikamentu.

ZVA radušās bažas, un tā sazinājusies ar medikamenta reģistrācijas apliecības īpašnieku, lai noskaidrotu, vai tas spēj nodrošināt Latviju ar nepieciešamo medikamenta apjomu.

Tomēr par šādu ZVA rīcību uzzinājis zāļu eksportētājs un vērsies VM par informācijas nodošanu trešajai pusei, pēc kā arī ierosināta disciplinārlieta Adovičai.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. KNAB VAJAG “rakt” ĪSTAJĀ LAUCIŅĀ, nevis īstenot Ploriņa atriebības plānu attiecībā uz Beļēviču!?? Dūša varēja “sadūšot” knabniekus rakt Lemberga “lauciņu” , kur nezāles sākušas augt nesamērīgi ilgo gadu tiesāšanās gaitā un galu visai ambrāžai neredz??????????? Ļaujiet cilvēkam strādāt un BEIDZOT savest kārtībā 25 gadus sasmakušo veselības jomu!!! CIK ILGI TAS KNAB URBSIES??? Ja tā, tad rokaties arī savu “draugu” smirdīgajā veļā, nevis tie var darboties tālāk??? NEKO KNAB pēdējā laikā NAV NOZĪMĪGU ATKLĀJUŠI!!!

  2. Ploriņa un Pupeles nekaunīga intriga?

  3. ka tas medikaments ar narkot īpašībām ?

  4. Būs viena gudra cilvēka nelaime! Noņēma ātrās palīdzības biznesu mafioziem….. Ploriņš prot atriebties!

Draugiem Facebook Twitter Google+