×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
28. janvāris, 2018
Drukāt

KNAB pārbaudīs Rīgas domes maksājumus biedrībām un nodibinājumiem (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atbilstoši savai kompetencei sācis pārbaudi par Rīgas domes dažādām biedrībām un nodibinājumiem izmaksātajiem 45,8 miljoniem eiro.

KNAB atbilstoši savai kompetencei veic resorisko pārbaudi. Šobrīd ir pieprasīta informācija Rīgas domei un pēc tās saņemšanas birojs lems par tālāko rīcību attiecībā uz pašvaldības finanšu līdzekļu iespējamu prettiesisku izmantošanu, aģentūrai LETA pastāstīja KNAB preses pārstāve Laura Dūša.

Jau ziņots, ka nepilnu divu gadu laikā Rīgas dome dažādām biedrībām un nodibinājumiem izmaksājusi 45,85 miljonus eiro – 22,43 miljonus eiro 2016.gadā un 23,42 miljonus pagājušā gada pirmajos deviņos mēnešos, liecina pēc portāla “pietiek.com” pieprasījuma pašvaldības sagatavotais pārskats.

Publiskotajos datos gan ir uzskaitīts finansējuma piešķīrums dažādām organizācijām arī pašvaldības deleģēto funkciju izpildei, piemēram, uzskaitītas vairākas biedrības, kas saņēmušas finansējumu, piedaloties pašvaldības līdzfinansētajā kultūras pieminekļu saglabāšanas programmā, uzskaitītas arī organizācijas, kas saņēmušas līdzfinansējumu pirmsskolas pakalpojuma nodrošināšanai, kā arī virkne dažādu sociālo pakalpojumu sniedzēju un citi.

Kopumā dažādos apmēros Rīgas dome novirzījusi finansējumu 1104 biedrībām un nodibinājumiem.

Sabiedrības lielāko uzmanību piesaistīja fakts par Rīgas domes dāsno atbalstu humora organizācijām – biedrībai “Latvijas jautro un atjautīgo klubs” un biedrībai “Humora komiteja”. Nila Ušakova (S) vadītā Rīgas pašvaldība “Latvijas jautro un atjautīgo klubam” piecu gadu laikā piešķīrusi 182 570 eiro finansējumu, bet “Humora komitejai” divu gadu laikā atvēlēti 102 000 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. TAs ka tur ir notikus pilsētas bidžeta izsaimniekošana Ušakova partijas interesēs, ir pilnīgi skaidrs. PAliek tikai jautajums vai KNAB tiks ļauts to objektīvi izmeklēt un nosaukt tos vārdus, es dziļi šaubos. No pieredzes mēs redzam, kā tika bloķeta izleklēšana oligarh u lietā mo prokuratūras puses. To zināmā mērā parādīja arī izmeklēšanas komisijas gala ziņojums. Prokuratūra nav pie vainas, bet KNAB izmeklētāji bija bezzobaini, nebija spējīgi pierādīt. Un Šlesera orginēzētais praids, ( jūnijā būs cits praids) ar bijušo premjēru, ministru, afērisma un VDK aģentu sadarbības partneu piedalīšanos tūlīt pēc komisijas gala lasījuma, kur nebija nosaukti tie cilveki, kas ir pielāvusi valsts afērismu. PAr ko mēs šodien vispār varam runāt. Skumji! Mēs esam pie pieturas punkta, kā un kur mums ka nācijai savā valstī virzīties. UZ šodienu mums nav valstiski mēŗķu un virziena. MAn ir sajūta ka mēs sākam atkāpties uz atpakaļu, uz iznīcību.

Draugiem Facebook Twitter Google+