×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. jūlijs, 2013
Drukāt

KNAB pastāvēšanas laikā administratīvi sodījis vai aizrādījis 1400 amatpersonām

LETALETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 11 gadu pastāvēšanas laikā par likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” normu pārkāpšanu administratīvi sodījis vai aizrādījis vairāk nekā 1400 amatpersonām, aģentūru LETA informēja KNAB preses pārstāve Inta Šaboha.

Kopumā KNAB savas darbības laikā saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem korupcijas novēršanas jomā ir pieņēmis vairāk nekā 1400 lēmumus administratīvā pārkāpuma lietās – gan saucot šīs amatpersonas pie normatīvajos aktos noteiktās atbildības un piemērojot naudas sodus, gan atbrīvojot tās no administratīvās atbildības, izsakot aizrādījumu un izskaidrojot pārkāpuma būtību.

Šodien aprit gads, kopš spēkā stājās nozīmīgi grozījumi likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”, kas paredz publiskot visu amatpersonu vārdus, kuras nav ievērojušas normatīvajos aktos noteiktos ierobežojumus un aizliegumus korupcijas novēršanas jomā.

Gada laikā KNAB mājaslapā publiskota informācija par 68 valsts amatpersonām, kuras ir sauktas pie administratīvās atbildības, un tām kopumā piemērots naudas sods 4820 latu apmērā. Savukārt 104 amatpersonām par izdarīto pārkāpumu izteikts mutvārdu aizrādījums, atzīstot to par maznozīmīgu.

12 gadījumos stājies spēkā KNAB iepriekšējos gados pieņemtais lēmums, kuru amatpersona pārsūdzējusi, bet tiesa atstājusi KNAB pieņemto lēmumu negrozītu. Viens no biežāk pieļautajiem valsts amatpersonu likumpārkāpumiem interešu konflikta novēršanas jomā ir valsts amatpersonas amata savienošanas ierobežojumu un aizliegumu neievērošana.

No 172 publiskotajiem gadījumiem 99 amatpersonas strādā valsts pārvaldes un 73 – pašvaldības iestādēs. Pašvaldības deputātu darbībā pārkāpumi konstatēti 26 gadījumos no 73, savukārt 5 gadījumos tie konstatēti novada domes priekšsēdētāju darbībā. Analizējot pārkāpumu skaitu Latvijas reģionos, konstatēts, ka 40% gadījumu pārkāpumus korupcijas novēršanas jomā veikušas pašvaldības iestādēs strādājošas valsts amatpersonas no Vidzemes, 32% no Kurzemes, 15% no Rīgas, 8% no Zemgales un 5% no Latgales.

Jau ziņots, ka arī Valsts ieņēmumu dienestam ir pienākums ievietot informāciju mājaslapā par visām likumu pārkāpušajām valsts amatpersonām, tādējādi nodrošinot to darbības atklātumu un atbildību sabiedrības priekšā. VID gada laikā publiskojis 181 amatpersonas vārdu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+