×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. septembris, 2016
Drukāt

KNAB piemēro sodu par atļauju kultūras namā izvietot grāmatu krājumu (24)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis 70 eiro naudas sodu kādai provinces kultūras nama direktorei, kura bija nodevusi bezatlīdzības lietošanā kultūras nama telpas grāmatu krājuma izvietošanai, kā arī noslēgusi līgumus par grāmatu uzskaiti un literatūras pieejamības nodrošināšanu lietotājiem, informēja KNAB.

KNAB konstatēja, ka kultūras nama direktore nodevusi bezatlīdzības lietošanā kultūras nama telpas grāmatu krājuma “Trimdas literatūras “Grāmatu klēts”” izvietošanai, kā arī noslēgusi septiņus uzņēmuma līgumus par “Trimdas literatūras “Grāmatu klēts”” krājuma grāmatu uzskaiti, saglabāšanu, papildināšanu un literatūras pieejamības nodrošināšanu lietotājiem.

Veicot minētās darbības, direktore nav ievērojusi “Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma” normas.

Par valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu rīkoties ar valsts vai pašvaldības mantu neievērošanu direktorei piemērots 70 eiro sods, ko viņa jau ir samaksājusi.

KNAB sekretariāta vadītāja Māra Priedīte norādīja, ka sods tika piemērots pamatoti, jo pašvaldības īpašums ne tikai bija nodots bezatlīdzības lietošanā privātpersonas kolekcijas uzglabāšanai, bet šai privātpersonai vēl tika piemaksāts no pašvaldības finanšu līdzekļiem par tai piederošās privātās kolekcijas uzturēšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Ja pareizi sapratu, kultūras nama direktore deva iespēju cilvēkiem tikt pie retām grāmatām, kuru, iespējams, nav pat Nacionālajai bibliotēkai. Un par to saņēma sodu, jo nav kaut kādu birokrātiju izpratusi līdz galam. Cik principiāli KNAB darbojas, ja jāsit par sīkumiem, kuri vispār nav noziedzīgi nodarījumi, un cik nožēlojami vārgi, ka netiek galā ar valsts izlaupīšanu lielos mērogos. Malači un īsti Latvijas patrioti! Vai ne? Pretīgi! Izsaku līdzjūtību direktorei.

 2. Sajūta, ka KNAB strādāt sākuši klauni, aiz bezdarbības sāk jukt prātā un nodarboties ar muļķībām.Degungalā var miljonus zagt un valsts naudu izsaimniekot, to viņi pat neredz…. Pēdējā laikā vispār domāju , kam tāds KNAB vajadzīgs, ja neko īstu nevar atklāt. Vispār to vajadzētu likvidēt, jo ap to gadiem pārsvarā dzird skandālus, darbinieku konfliktus utt.

 3. Un cik tad tā direktore bija izšķērdējusi? Kāpēc tas nav minēts???

 4. Jā,atliek vien secināt,ka Latvija ir,,brīnumu,,valsts. Kaut kas tāds tikai pie mums var notikt.
  Gribās skaļi kliegt-stulbum,stulbum,laid mani vaļā!

 5. Kultūras namā tirgot grāmatas nedrīkst, bet Valmieras koncertzālē mierīgi sarīko sarīko UTENI un viss ir kārtībā

 6. KNAB riciba ir kauns Latvijai,es nevelos,ka manis maksatie nodokli tiek izlietoti sada iestade,ta ir nirgasanas par cilvekiem,kuri dara svetigu darbu.

 7. KNAB acīmredzot strādā idioti. Zinu, ka tā ir medicīniska diagnoze, bet šajā sakarā tiešām viņus nevar nosaukt nekā citādāk.

 8. tas ir vienkārši pilnīgs absurds un ārprāts, vai tiešām KNABam galīgi no bezdarbības jumts nobrucis? Tur kur nosper miljonus, tur neviens neko nevar padarīt, lielos nodokļu parādus savākt nevar, Centrāltirgu izkontrolēt nevar, u.t.t., u.t.t. Bet šis ir tas pārkāpums, kurš noteikti ir vētījams un sodāms. Ja jau KNABa darbība sastāv no šādām lietām tad kam tas vispār vajadzīgs?

 9. Nu jau cilvēkus drīz sodīs par elpošanu. Tā vien šķiet, ka valsts institūciju vienīgais mērķis ir sodīt ikvienu, kurš uzdrošinās rīkoties saskaņā ar veselo saprātu un pēc savas iniciatīvas. Un te nu gan jāsaka: valsts – tie NEesam mēs paši! Bet kas tad?

 10. PĒC ŠĀDA LEMUMA PIEŅEMŠANAS knab ir pamaroti uzskatāms par komunistu un čekistu izveidotu P R E T L A T V I S K U iestādījumu!

  Lasiet manu publikaciju “Mosties, celies, strādā”!

  Stājieties “Latviešu Biedrībā”, lai cīnītos pret komunistiem un čekistiem! Viņi zaudejuši mera sajūtu un pretlatviskā H I S T Ē R I J A ir nekavējoties jāaptur!

  Knab rīcībai nav attaisnojuma – vainīgais knabists jasoda ar pilsonības atņemšanu un naudas sodu !

 11. šausmīga neliešu un zagļu valsts !

 12. Absolūts NONSENS .. man nav cita apzīmējuma kā Stulbums. ,, iestādei ,, stulbs un vēl stulbāki ,, vajadzētu arī ar atpakaļejošu gadsimtu aŗī Dižgaram Krišjānim Baronam piemērot to pašu pantu , par Dainām .. tas tak tik elementāri .

 13. Noteikti nē!! Trimdas autori, visa trimda ir pilna ar citādi domājošiem no kuru iespaida jāizvairas kur vien tas ir iespējams. Tiem trimdniekiem ir pavisam citāds pasaules redzējums un diezin vai Latvijas latviešiem kaut kas tāds būtu vēlams. Mūsu Knabs strādā savos uzdevumu augstumos.

 14. Muļķībai nav robežu……

 15. Ļoti interesanti – ja uz izgāztuvēm, pie atkritumu urnām, konteineriem , mežā tiek izmestas grāmatas, tad vainīgie un darītāji netiek ne meklēti, ne atrasti, protams – ari paliek nesodīti. Atliek vien brīnīties, kāda mums kultūra, kāda nākotne mūs gaida. Sāpīgi!

 16. idinji… labak deputatu kabatas pachekotu…cik izzagushi valsti.

 17. Ć
  HCČ
  ŽĒČŽ0ČZTEĒZNV7LMDVM5SĪJ5RV4UGŪ
  KNĀBIS ,kā jau KNĀ

 18. cik KNAB bija vekli nosodīt bibotekāri,bet tai pašā laikā kur naudu izog miljoniem nevar pat atrast vainīgos,vai tas nav smieklīgi.

 19. Vai tikai pašreizējais KNAB šefs kultūras namā nav sadomājis meklēt savu pazudušo dokumentu sējumu? Neatradis, atriebies.

  • KNAB laikam nemaz nav gudru cilvēku! Šai direktorei par šādu grāmatu krājumu saglabāšanu vajadzētu Trīszvaigžņu ordeni piešķirt. Bet – ja KNAB darbiniece atsaucas uz debīlu likumu, kas liedz nākt KNAB klajā ar jēdzīgu likumdošanas priekšlikumu, lai šo stulbību atceltu? Jeb KNAB un tā patroniem kā sarkana lupata ir jēdziens “trimdas literatūra”?

   • Starp citu, patiešām ar Trīsszvaigžņu ordeni ir novērtēts Daces Jansones milzīgais darbs, Grāmatu krātuves veidošanā un uzturēšanā ielikts. Diemžēl šī debīlā notikuma dēļ Dace vairs nav Lielvārdes kultūras vadītāja. Nu laikam kādam ir labāk ap sirdi, jo šo unikālo grāmatu Lielvārdē vairs nav.

    • Latvijieši rullē !
     Cik truli vajag ienīst latviešus,lai tik cūciski izdarītos !
     Esi nolādēts,smerdeli,lai Dievs tevi soda !!!

   • Krievijas propagandas makulatūrai gan “nespēj” nekādus sodus uzlikt – pilns internets ar adresēm !

Draugiem Facebook Twitter Google+