×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. janvāris, 2014
Drukāt

KNAB rosina saukt pie kriminālatbildības 18 personas par kukuļošanu RD Satiksmes departamentā

Foto: LETAFoto: LETA

"Rīgas satiksme" darbinieks ieradies Latvijas Bankas kasē, kur no šodienas var iegādāties Latvijas eiro monētu sākumkomplektus. (Publicitātes foto)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai 2012.gada februārī uzsāktā kriminālprocesa materiālus saistībā ar iespējamo Rīgas domes Satiksmes departamenta Kontroles dienesta amatpersonu kukuļošanu, ierosinot kriminālvajāšanas uzsākšanu pret piecām amatpersonām un 13 privātpersonām, aģentūru LETA informēja KNAB pārstāve Inta Šaboha.

Izmeklēšanas gaitā iegūto pierādījumu kopums dod pamatu KNAB izmeklētājam uzskatīt, ka Kontroles dienesta amatpersonas ilgstošā laika periodā rīkojās pretēji dienesta interesēm un pieņēma prettiesiskus mantiskus labumus – kukuļus – no autopārvadātāju pārstāvjiem, lai kukuļdevēju interesēs pienācīgi neveiktu kontroles pienākumus, nekonstatētu pārkāpumus, nepiemērotu sodus par pārkāpumiem vai par tiem piemērotu mazākus sodus.

Kontroles dienesta amatpersonas pieņēmušas kukuļus kopsummā par 3757,32 eiro jeb 2646 latiem.

Līdztekus pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka viena amatpersona ļaunprātīgi izmantojusi dienesta stāvokli, rīkojusies pretēji dienesta interesēm un samazinājusi līgumsodu apmērus atsevišķu autopārvadātāju interesēs, tādējādi radot zaudējumus pašvaldībai 6049,2 eiro jeb 4260 latu apmērā.

KNAB izmeklētājs rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret 18 personām par kukuļņemšanu, kukuļa piesavināšanos, starpniecību kukuļošanā, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un kukuļdošanu.

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+