×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. aprīlis, 2015
Drukāt

“Latvijā atgrieztos kaut rīt!” Ko ārzemju latvieši valstij vēl 4.maija svētkos? (14)

zeivots_2

Māris Žeivots, dzīvo un strādā Norvēģijā, Bergenā, jau astoņus gadus: “Novēlu labi barot Latvijas armiju, lai nebūtu jābaro Krievijas armija. Atceros 4. maiju pirms 25 gadiem, jo visi tad sekojām TV tiešraidei un, lai arī īsti neapzinājos notiekošā nozīmīgumu, bijām satraukti par iespējamo rezultātu. Neatkarību tagad varam atkal zaudēt, ja pratīsim tikai gānīt valdību, bet klusēsim, ja ir kas sakāms. Sekoju Latvijas norisēm televīzijā, internetā, sarunās ar mājiniekiem, regulāri skatos mūsu hokejistu spēles. Valsts svētkus nesvinēju arī Latvijā, bet tas nemazina manu mīlestību pret Latviju un manu patriotismu. Es Latvijā atgrieztos kaut rīt, bet neredzu tur sev vietu…”

 

purmale_2Olita Purmale, dzīvo un strādā Austrijā jau trešo gadu: “Latvija ir ļoti skaista zeme, un neviens labprāt nebrauc prom, bet diemžēl realitāte ir tāda, ka vecāka gadagājuma cilvēki nav vajadzīgi savā zemē un ir spiesti meklēt darbu svešumā. Neviens to nezina, ar kādu sāpi sirdī mēs braucam prom un gaidām to dienu, lai varētu atgriezties. Tāpēc novēlu, lai valdība vairāk darītu un mazāk runātu, lai sāk attīstīties ražošana, sāk maksāt cienīgas algas un paskatās, kā svešumā tiek novērtēts mūsu cilvēku darbs. Es ceru, ka mūsu mazā Latvija ir ar lielu nākotni un mūsu bērniem un mazbērniem nevajadzēs to pamest. 4. maiju pirms 25 gadiem atceros ļoti labi – bija lepnums, ka beidzot esam brīvi, un visi cerējam uz labāku nākotni. Pa šiem gadiem ir mainījusies ne tikai Latvija, bet visa pasaule. Ir savi plusi un mīnusi, bet jāskatās un jādzīvo tālāk, jo atpakaļceļa nav. Visi Latvijas svētki tiek svinēti arī ārzemēs. Uz Latviju velk un pat ļoti. Vakaros mēdzam sapņot, kā iekāpjam mašīnā un dodamies ceļā. Tajā brīdī nav laimīgāku cilvēku par mums, jo Latvijā ir mūsu mājas, mūsu bērni un mazbērni, visa mūsu dzīve. Neviens to nesapratīs, kas nav bijis mēnešiem šķirts no savējiem.”

 

berzina_2Madara Bērziņa, dzīvo Kanāriju salās, Tenerifē, vienu mēnesi: “Novēlu, lai Latvijas augšgalā būtu stipri un godīgi cilvēki, kam tiešām rūp visa mūsu latviešu tauta, un lai šie uzņēmīgie cilvēki veidotu Latvijā tādus apstākļus, kas tautai neliktu izklīst plašajā pasaulē. Mana dzīve ar ārzemēm ir saistīta jau aptuveni četrus gadus, bet pašreiz dzīvoju Kanāriju salās. Man ir liels prieks par Latvijas pilsētām, jo pēdējos gados tās ir ļoti attīstījušās. Mana dzimtā pilsēta ir Balvi, pēdējos gados šī pilsēta ir tā izaugusi, ka reizēm, kad esmu atbraukusi no ārzemēm, to grūti pazīt. Arī esot tālienē, sekoju līdzi Latvijas norisēm, gandrīz katru dienu sazinos ar savu ģimeni Latvijā. Nevaru teikt, ka mani nevelk uz Latviju – ja būs lemts, atgriezīšos, ja ne – Latvija vienmēr būs manā sirdī.”

 

 

 

liebscher_2Maija Liebscher (Brice), dzīvo un strādā Vācijā, Berlīnē, jau 23 gadus: “Vēlu mūsu valstij turpināt 4. maijā sākto atjaunošanās ceļu, lai tā ieņemtu savu vietu Eiropas valstu vidū kā plaukstoša latvju zeme! Šo 25 gadu laikā Latvija ir attīstījusies gan vizuāli, gan demokrātiski, un arī mainījusies ir cilvēku domāšana. Katru dienu pirmās ziņas vienmēr tiek lasītas par Latviju, un man liekas, ka labāk būtu presē mazāk slavēt kādus valdības nopelnus, bet vairāk tieši cilvēkus, sabiedrību, jo tie ir visu tās pārstāvju nopelni.”

 

 

 

 

Survilo_2Lauma Survilo, studē apģērbu dizainu Itālijā, Milānā, septiņus mēnešus: “Novēlu Latvijai un tautai apzināties kopā būšanas spēku un ar degsmi un enerģiju cīnīties par pozitīvām idejām. Mūsu valsts kopš neatkarības ir augusi un stiprinājusi pašapziņu, mums ir tik daudz talantīgu un spēcīgu cilvēku! Lai arī dzīvoju ārzemēs pavisam nesen, bija prieks piedalīties 18. novembra atzīmēšanā ar aptuveni 25 – 30 Milānas latviešiem. Kafejnīcā izkārām arī valsts karogu. Latvijas valsts vārdu vienmēr ņemšu līdzi. Esmu latviete!”

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Novēlu VID pirms komunistu uzdevumā nāk sodīt-izputināt kārtējo Latvietui saprast ka visu valsti turpina iegūt sev komunisti. Viss jau tik tā pieder komunistiem. Sapnis par Latviju ir un paliek neizsapņots sapnis.

 2. vēl neizlasot, ieraugot bildi, kur vīrs ar labo lomu rokās, uzreiz pazinu! Norvēģija! 7 gadus esmu tur strādājis, bijis, izbraucis laikam pusi Fjordus. Lielākajā, garākajā nēesmu bijis. Fjordos dziļums ir 400, 700 metri. Mencas līdz elkonim, plecam ķeras, kā Lielupē kazaragas. Bet jau entie gadi, kā tur vairs neierodos. Bet tagad esmu te netālu, blakus Vāciešiem, Heineken zemē. Un protams uz Latviju atpakaļ es netaisos braukt! Te man ir darbs, alga 2000 uz rokām, sevi darbā esmu pierādījis! Mūsējo te ir ļori, ļoti maz. Tas ir labi! Mazāk pieķēzīs! Šeit man Vecumdienas nebūs Nabadzības statusā! 1400 euro Pensija garantēta, Minimums! Uz Lieldienām biju atbraucis mājās. Vājprāts! Cik šasumīgas izskatās Rīgas ielas, trotuāri, mājas! Gandrīz, kā pēc kara! Man ir, būtu kauns, ja man kāds Pazīstams Holandietis tagad ierastos Rīgā!
  Bet lielie tirdzniecības centri, piem. Alfa, ir Daudz elegantāka, nekā Holandē. Latvijā ir Lielāka izvēle, visā.
  Vajag tikai naudu. Bet skats uz ielām, mājām ir Traģisks! Un ik pa brīdim iekrīt acīs dzērāji, apm. 35-45 gadus veci krievi, nodzērušies. Bet Rīga ir Pilna ar maksāt spējīgiem krieviem. Latviešiem pa īsu! No 2000 līdz 2007 biju Norvēģijā, arī Zviedrijā/Gjoteborgā. Tad mazliet mājās. Un tagad jau 7 gadus, kā Heineken zemē. Ja man tagad būtu desmitiem tūkstošiem euro/naudas es tāpat uz mājām atpakaļ nebrauktu, nepārvāktos dzīvot! Pilnīgi garām. Lai negodīgie darba devēji zog manus nodokļus un greznās villās dzīvo un braukā ar džipiem! Viņi par mūsu Pensiju, kuru kādreiz mums bija jāsaņem, Sev vakar un tagad ir uzbūvējuši, nozaguši Labklājību! Paldies! Asta pronto, mi casa!

 3. Neatkarības deklarācija bija 1918. gadā. 25 gadus atpakaļ formāli beidzās Latvijas okupācija—
  Bet rīt 4 maijā varēsim atzīmēt Latvijas kolonizācijas sākumu ko mums iemānīja kā brīvību un neatkarību ,
  ko saņemam ar direktīvu palīdzību no Briseles,pat brīvībai bez naudas un darba nav nekādas vērtības ,izvēles nav lielas vai nu prostitūcija,noziedzība vai aizmiršanās lietojot narkotikas vai alkoholu.

 4. maijinja visur iebazis savu degunu ,nu jau ka ista vaciete…tiem jau patik stucit visur un vienmer.

 5. Esmu latviete, bet tagad (DIEMŽĒL)….tik ĻOTI VĒLOS, KAUT BŪTU DZIMUSI UN AUGUSI KAUT KUR CITUR, (BEĻGIJA, VĀCIJA, NĪDERLANDE, ASV) NEVIS SAVĀ MĪĻAJĀ DZIMTENĒ, PAR KURU VISU LAIKU JŪSMOJU, GĀJU UZ BARIKĀDĒM, CERĒJU KA….diemžēl atdevām savu Latviju negodprātīgiem ”politiķīšiem” un nu esam tur kur esam!!! ŽĒL, BEZGALA ŽĒL UN KAUNS!
  Savulaik Vācija bija okupantu valsts, kara laikā nīsta, neieredzēta un t.t., Krievija bija ”atbrīvotāju” valsts…..bet nu ir tā, ka iekarotāju valsti ciena, mīl visa pasaule, savukārt ”atbrīvotājus” NEGRIB, NEMĪL NEVIENA PASAULES VALSTS!!!

 6. Zinis Minis dzīvo Maldivu salās 2 dienas. Arī ir viedoklis.

 7. Armija nevar atcelt migrantu kvotas, 2500 melno Latvijā katru gadu!

 8. Atgaadina “veco”, otraa pasaules kara trimdu. Visi karsti veelas atgriezties, bet……….mantaq svariigaaka un……

 9. Neatkarības deklarācija bija 1918. gadā. 25 gadus atpakaļ formāli beidzās Latvijas okupācija. Lūdzu nejaukt šīs divas lietas.

 10. Ir tikai viena Latvija Atbildēt

  18. novembra Latvija. 4. maijs bija vajadzigs Gorbacovam lai glabtu brukoso imperiju… Un joprojam dzivojam ar 4. maija republikas sekam.

Draugiem Facebook Twitter Google+