×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. jūlijs, 2012
Drukāt

Ko Daugavas krastu iedzīvotāji domā par jauna HES ideju?

Ieva no Dunavas: “Celt vēl vienu hidroelektrostaciju (HES) uz Daugavas nav laba ideja. Ko mums tā dos? Personīgi man tas nav vajadzīgs. Mēs pavasaros applūstam, un man liekas, ka, esot jaunai stacijai, plūdi būs vēl trakāki.

 

Labāk Dunavā pāri Daugavai tiltu uzcelt, citādi satiksmes nav, esam kā ārpasaulē. Dunavā tilts ir vajadzīgs, mēs saražojam produkciju un nevaram nekur tikt to pārdot. Uz Rīgu jābrauc ar diviem transportiem. No sākuma jānonāk līdz Jēkabpilij un tikai tad var tikt uz galvaspilsētu. Turklāt ceļi ir ļoti slikti.”

Terēzija Rubene no Turku pagasta: “Saprotu, ka darba vietām ir ļoti liela nozīme, un jauna HES noteikti tās radītu mūsu pusē dzīvojošiem cilvēkiem, taču nedrīkst postīt visu, kas cilvēkam no Dieva dots. Nevar sagraut visu skaisto, kas mums Latvijā ir. Tiklīdz pirmo reizi dzirdēju par šo ideju, uzreiz biju pret. Cilvēkiem ar laiku viss nāks atpakaļ. Protams, no saimnieciskā viedokļa HES sniegs tikai labumu, taču, domājot par apkārtējo vidi, daudz kas tiks iznīcināts un mainīts. Varbūt vēl pirms kādiem desmit gadiem es censtos un cīnītos, aizstāvētu savu viedokli un nostāju pret jaunu spēkstaciju. Tagad, zinot, ka iedzīvotāji nespēj mainīt valdības lēmumus, nekādiem protestiem jēgas nebūtu.”

Inese no Nīcgales: “Ja HES tiks uzcelta, Daugavas loki biežāk applūdīs un pavasaros plūdi būs vēl lielāki. Mani tas neskars, taču cilvēki, kas dzīvo netālu no upes, cietīs. Es neesmu kategoriska pret šo ideju. Cenšos nesatraukties par tādām valstiska līmeņa lietām, politiku, jo tik un tā cilvēkiem ir maz teikšanas. Zinu, ka šī ideja cilvēkos neizraisīja lielu sajūsmu, drīzāk nepatiku. Taču jāvērtē arī no labās puses – Daugavpils novadam būtu nodrošināta elektrība.”

Ivars Caunītis no Līvāniem: “HES jāceļ tikai tādā gadījumā, ja tas būs izdevīgi cilvēkiem, kuri dzīvos tās apkārtnē. Ja sabiedrībai būs lētāka elektroenerģija, es atbalstīšu šo ideju. Taču, ja tā nebūs, tad nav nekādas jēgas. Zinot, kā pie mums viss notiek, šaubos, vai elektrība kļūtu lētāka, drīzāk otrādi, jo investori centīsies atgūt visu naudu, kas ieguldīta stacijas būvē.”

Līga no Vaboles: “HES traucēs Daugavas lokiem. Plūdi būs stiprāki, un tas nesīs kaitējumu dabai. Tā ir lieka laika tērēšana un novecojusi tehnoloģija. Cilvēki mūsdienās kosmosā lido, izmanto atomelektroenerģiju, bet mēs vēl vienu HES taisāmies celt! Elektrība pilnīgi noteikti nebūs lētāka. Turklāt esmu pārliecināta, ka paši latvieši nekontrolēs un nepārvaldīs šo uzņēmumu.”

 

Uzziņa

* Valsts prezidents Andris Bērziņš izteicies, ka Latvijā nepieciešams izvērtēt iespējas būvēt jaunu HES uz Daugavas.

* Aicinājums izvērtēt HES būvniecību iekļauts Ārzemju investoru padomes ieteikumos.

* Ar Ārzemju investoru padomi rudenī sāksies diskusija par viņu uzskatiem kopējās enerģētikas politikā, tostarp arī par detaļām. Konkrētāka atbilde par HES gaidāma tuvāko mēnešu laikā.

* Latvijas premjers Valdis Dombrovskis iepriekš sacījis, ka jautājums par jaunas HES būvniecību uz Daugavas patlaban nav valdības darbakārtībā. Šo jautājumu varot vērtēt Ekonomikas ministrija un pēc tam paust par to savu viedokli.

* No Latgales ievēlētajiem deputātiem atšķirīgi viedokļi par HES būvēšanu Daugavā, tomēr viņi neiebilst pret jautājuma izpēti.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+