×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. janvāris, 2013
Drukāt

Koalīcijai būs divas kandidatūras valsts kontroliera amatam

Foto - LETAFoto - LETA

Koalīcija, visticamāk, otrdien Saeimā iesniegs divas kandidatūras valsts kontroliera amatam – viena no tām būs Iveta Rutkovska, otra – Elita Krūmiņa, žurnālistiem pēc partijas “Vienotība” frakcijas sēdes pastāstīja frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis.

Viņš atzina, ka abas kandidātes ir vienlīdz spēcīgas, tādēļ “Vienotība” uzskata, ka diskusijas ar abām valsts kontroliera amata pretendentēm vajadzētu turpināt jau atbildīgajā Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijā, kur tālāk varētu runāt par to, kādai nākotnē būtu jāizskatās Valsts kontrolei (VK).

“Abas kandidātes ir vienlīdz spēcīgas, abas ir labas, katrai ir savas stiprās puses, katrai ir savas ne tik stiprās puses, kas īstenībā liek domāt par to, ka mums ir vajadzīga procedūra, ar kuru mēs nonākam pie labākās kandidātes. Mēs esam pilnīgi pārliecināti, ka arī mūsu partneriem – gan Nacionālajai apvienībai, gan Reformu partijai – ar Rutkovskas kundzi būtu obligāti jāsatiekas un jāizrunājas un kvalitatīva diskusija Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijā, kas faktiski ir VK partnere Saeimā, ne tikai par cilvēku kvalitātēm, bet arī par to, kādai vīzijai ir jābūt VK, ir nepieciešama un lietderīga,” klāstīja Zaķis.

Tādējādi “Vienotība” nav atteikusies no Rutkovskas kandidatūras virzīšanas uz VK vadītāja amatu. “Tas nozīmē, ka, visticamāk, diskusijas par to, kura no kandidātēm būs stiprākā, vēl turpināsies,” viņš sacīja un piebilda, ka visu izšķirs ne tikai tas, ko VK paveikusi pagātnē, bet arī spēja argumentēt, kā jāattīstās VK.

Pēc Saeimas “Vienotības” frakcijas vadītāja teiktā, iesniegumu termiņš valsts kontroliera amata kandidatūrām netiks pagarināts.

Neatkarīgo deputātu grupas pārstāve Elīna Siliņa aģentūrai BNS uzsvēra, ka neatkarīgie deputāti savu kandidātu VK vadītāja amatam nevirzīs. “Pašlaik savu kandidātu nevirzīsim. Uzklausīsim koalīcijas izvirzītās kandidātes un tad sniegsim viedokli,” pastāstīja Siliņa.

Vienlaikus viņa atzina, ka pagaidām komentēt Krūmiņas un Rutkovskas kandidatūras nebūtu godīgi. “Krūmiņas darbu varam vērtēt, jo Publisko izdevumu un revīzijas komisijas darbā ir bijis jāsadarbojas ar VK. Savukārt par otru kandidāti pagaidām varam spriest tikai pēc CV,” paskaidroja deputāte.

Rutkovska pašlaik strādā risku apdrošināšanas kompānijā “Balta” par vecāko iekšējo auditori Centrālajā un Austrumeiropā, bet Krūmiņa ir VK padomes locekle.

Jau vēstīts, ka Saeimas deputātiem kandidatūras kontroliera amatam jāiesniedz līdz 8.janvārim, bet 17.janvārī notiks vēlēšanas. Koalīcijas partijas iepriekš vienojās, ka kontrolieris tiks meklēts profesionāļu vidū.

Esošās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas pilnvaru termiņš beidzas 21.janvārī. Valsts kontrolieres amatā viņa tika ievēlēta 2004.gada 22.decembrī un pavadījusi tur maksimāli pieļaujamo laiku – divus termiņus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+