×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
10. novembris, 2016
Drukāt

Latvijā top stilīgi briļļu rāmji ar bioenerģētisku iedarbību (5)

Foto - Andris OzoliņšFoto - Andris Ozoliņš

Antons Stepanovs: "Katrs koka ietvars ir unikāls roku darbs, tas ir individuāls ar savu dizainu, neatkārtojamo koksnes zīmējumu, vieglo svaru un eleganci."

Optiķis Antons Stepanovs, zīmola “Mara optika” īpašnieks, briļļu stikla lēcām pats izgatavo koka rāmjus un gatavojas eksportam.

Viss sākās ar radošiem eksperimentiem

“Vienmēr esmu koka pagalē saskatījis kaut ko vairāk par energoresursu un, kopš sevi atceros, no koka esmu darinājis dažādas rotaslietas, lidmašīnītes, atslēgu piekariņus un spēles. Šīs simpātijas nepāriet, un joprojām koks mani valdzina ar savu bioenerģētiku, dabas doto siltumu un iedvesmo jauniem projektiem,” stāsta Antons Stepanovs.

Kad Antons iestājās Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē redzes zinātnes nodaļā un sāka darbu optikas salonā, vaļaspriekam brīvā laika vairs neatlika. Tomēr, ikdienā strādājot ar optiskajām brillēm, students ik pa brīdim iedomājās, ka gribētu pamēģināt pats izgatavot kādu briļļu rāmi, piemēram, izveidot koka brilles. Par to, kā to tehniski pareizi izdarīt, bieži apspriedies ar kolēģiem. Antons atceras: “Kad pabeidzu mācības, parādījās vairāk laika radošiem eksperimentiem. Tad tapa pirmie koka briļļu rāmji, kurus izgatavoju saviem kolēģiem. Sākums iedvesmoja, un radās ideja attīstīt koka rāmju izgatavošanu brillēm par patstāvīgu biznesa projektu.” Antons sāka interesēties par uzņēmējdarbību un meklēt iespēju izglītoties šajā virzienā. Pēc draugu ieteikuma pieteicās konkursam “Ideju kauss”. Tas bija absolūti bez maksas un sniedza ne tikai iespēju iegūt finansējumu, bet arī noklausīties lekcijas mārketingā, uzņēmējdarbībā, grāmatvedībā un personīgi iztaujāt mentorus par jebkuru sev interesējošu tēmu. Antons: “Mans biznesa plāns līdz finālam netika, bet es ieguvu vērtīgas zināšanas un apņēmību turpināt – mēģināt vēl un vēl un mācīties. Guvis gandarījumu par savu izaugsmi konkursa ietekmē, pieteicos nākamajam konkursam “Firmas noslēpums”. Šoreiz ieguvu galveno balvu un varēju uzsākt nopietnu ražošanu. Iegādājos iekārtas un pieņēmu darbā vēl trīs cilvēkus. Tā mēs 2012. gadā ar četriem darbiniekiem sākām izgatavot koka briļļu ietvarus optiskajām un vēlāk arī saulesbrillēm.

Brilles, kas dara mūs draudzīgākus

Foto - Andris OzoliņšFoto - Andris Ozoliņš

“Kā diplomēts redzes speciālists varu droši teikt, ka ietvara materiālam ir būtiska nozīme briļļu lietošanā. Pēc statistikas datiem, briļļu lietotājs iegādājas jaunas brilles vidēji reizi trīs gados. Lietojot brilles pastāvīgi (no rīta līdz vakaram) trīs gadu laikā briļļu ietvara materiāls saskarē ar sejas ādu ir vairāk nekā 8500 stundu un bieži kļūst par alerģijas cēloni. Jāatgādina, ka šobrīd alerģija ir populārākā 21. gadsimta slimība. Koksnei piemīt bioenerģētisks spēks. Tieši ar koka biolauka iedarbību uz cilvēka biolauku tiek izskaidrota koka ārstnieciskā iedarbība. Piemēram, ozola biolauks atbrīvo no stresa, aktivizē asinsriti, normalizē asinsspiedienu un paātrina izveseļošanās periodu pēc dažādām kaitēm. Ozols uzlabo arī daudzu orgānu darbību, noņem zobu sāpes. Savukārt kļava ir draudzības koks. Tā palīdz kļūt laipnākiem, labāk atrast kontaktu ar citiem cilvēkiem un atbrīvo cilvēku no agresivitātes. Pastāv uzskats, ka kļava pat veicina labāka rakstura veidošanos.

“Mara Optika” piedāvātais produkts ir ekoloģisks. Ietvara izgatavošanā tiek izmantotas dažādas koku sugas, kas ietekmēs ietvara toni, svaru un koksnes šķiedras rakstu. Pamatā izmantoju Latvijas kokus – ozolu, kļavu, osi, riekstkoku, retāk – eksotiskas koku šķirnes. Produkta apstrādē tiek lietoti dabiski līdzekļi. Mēs radām koka briļļu ietvarus personībām. Katrs koka ietvars ir unikāls roku darbs, tas ir individuāls ar savu dizainu, neatkārtojamo koksnes zīmējumu, vieglo svaru un eleganci. Ietvaru ir iespējams izgatavot arī pēc klienta izvēlēta dizaina, koka rāmī var iestrādāt dekoru no zelta vai sudraba, koksnē iegravēt attēlu, vai dekoram lietot “Swarovski” kristālus. Mans mērķis ir radīt brilles kā īpašu dizaina priekšmetu, kas atspoguļo briļļu lietotāja personību. Esam izgatavojuši daudz briļļu un piedalījušies dažādos tirdziņos un izstādēs. Šobrīd esmu sapratis, ka ir jāiet tālāk, jāmainās, jākļūst labākiem un jāpāriet uz nākamo līmeni. Vispirms sāku ar mājaslapas pārtaisīšanu. Iepriekš man bija vienkāršs interneta veikals, bet šobrīd projekts pārtop par ko lielāku. Darbs eksportam prasa veikt uzlabojumus, un ietvaru izgatavošanas procesā jāievieš vairākas tehniskas izmaiņas. Šoziem vairāk strādāsim pie uzņēmuma pielāgošanas eksporta vajadzībām, un ticu, ka mums viss izdosies.”

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Malcis! Vēlu veiksmi! Ari lietussarga izgudrotāju apsmēja. Tātad, puis, esi uz pareiza ceļa.

  2. Gribetu tadas pameginat,kur var nopirkt un cenas -videji?

  3. Tādas jau bailīgi pat rokās paņemt. Sķiedrainais, izteikti anizotropiskais, mitrumjūtīgais utt. koks nu nekādi nav piemērots smalkām lietām. Ne par velti arī lēcas no koka nevirpo 🙂

  4. Tīri tehnisks jautājums – vai ne ar ko nepiesūcinātas koksnes izturība būs pietiekama? Biomuldēšanu palaidu gar ausīm …

  5. šovasar Amsterdamā redzēju koka brilles, bet nebija made in Latvia!

Draugiem Facebook Twitter Google+