×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
6. novembris, 2013
Drukāt

Kolumbijas prezidents: krievu bumbvedēji pārkāpa mūsu gaisa telpu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kolumbija gatavojas iesniegt protesta notu Krievijai, jo divi krievu bumbvedēji pagājušajā piektdienā bez atļaujas ielidoja Kolumbijas gaisa telpā, informē ziņu aģentūra “Reuters”.

Kolumbijas prezidents Huans Manuels Santoss (attēlā) paziņojis, ka kolumbiešu kaujas lidmašīnām “Kfir” nācies izvadīt no valsts gaisa telpas divus Krievijas bumbvedējus, kuri Kolumbijas teritorijā bija ielidojuši, mērojot ceļu no Venecuēlas uz Nikaragvu. “Šīs bija armijas un valdības lidmašīnas, un tām bija nepieciešama atļauja ielidošanai mūsu gaisa telpā, taču tām šīs atļaujas nebija. Mēs esam lūguši Ārlietu ministriju sagatavot Krievijai adresētu protesta notu,” ziņu aģentūrai “Reuters” sacīja Santoss.

Saskaņā ar Kolumbijas militārpersonu stāstīto Krievijas bumbvedēji “Tu-160” valsts gaisa telpā ielidoja virs Kolumbijai piederošā salu arhipelāga Karību jūrā, uz kuru savas pretenzijas pieteikusi arī Nikaragva. Pērn ANO Starptautiskā tiesa Hāgā noraidīja Nikaragvas prasību uz šo salu arhipelāgu, taču pagarināja tās jūras robežu tuvāk salu arhipelāgam, kura apkaime ir bagāta ar zivīm un zem kura, domājams, atrodas lielas naftas krātuves. Kolumbija noraidījusi Hāgas tiesas lēmumu un joprojām arhipelāga teritoriju patur savā kontrolē. Šā iemesla dēļ attiecības starp Nikaragvu un Kolumbiju ir īpaši saspīlētas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+