Kultūra
Teātris un kino

Koncertuzvedumā “Īs(t)a pamācība mīlēšanā” mīlēs veci, mīlēs jauni 0

Publicitātes foto

Vasaras saulgrieži vairs nav aiz kalniem, un Dailes teātra aktieri aicina tos sagaidīt kopā koncertuzvedumā “Īs(t)a pamācība mīlēšanā”. Režisora Intara Rešetina un dramaturga Egīla Šņores interpretācija par mīlestības tēmu būs vērojama Jēkabpilī, Saulkrastos, Tukumā, Cēsīs, Ikšķilē un Kuldīgā, vēsta rīkotāji.

Aktieri no Dailes, kā arī citiem teātriem satiksies uz vienas skatuves, lai mīlas dziesmu zelta izlases pavadījumā pajautātu – vai mīlestībai ir vecuma ierobežojums? Un vai mīlēt moderni ir nepieklājīgi?

Radošajā kolektīvā apvienojušies Āris Rozentāls, Mirdza Martinsone, Vita Vārpiņa, Ērika Eglija, Inita Sondore, Akvelīna Līvmane, Velta Straume, Marģers Eglinskis un citi.

Aizvadītajā gadā Intars Rešetins kā aktieris darbojās ne tikai Dailes teātrī, bet arī piedalījās pikantajā pašmāju kinofilmā “Svingeri”, taču šogad aktīvi strādā kā režisors.

Par iestudējumu “Īs(t)a pamācība mīlēšanā” Rešetiks saka: “Latviešu tautai vajag vairāk mīlēt, mīlēties un mīļoties – ļauties tam. Tad arī mums kā nācijai būs gaiša nākotne!”

Kādreizējā latviešu televīzijas seriāla “Sirdsmīļā Monika” galvenās lomas atveidotāja Mirdza Martinsone, kura koncertuzvedumā iejutīsies kolorītās dāmas Jadvigas tēlā, par izrādi saka: “Man ir jaunums strādāt ar Intaru kā ar režisoru, iepriekš esmu sadarbojusies ar viņu kā aktieri. Izrāde ir humors, lauki un īsta jautrība – esam laba aktieru kompānija un tas man ļauj izbaudīt šo procesu.”

Savukārt galvenās lomas atveidotājs Āris Rozentāls jau iejuties lomā. “Es atceros savus visforšākos Jāņus, un tādi tie ir bijuši tikai vieni – tā meitene bija brīnišķīga, un man izdevās viņu izvilkt vienatnē, pēc tam jau sekoja papardes zieds un viss pārējais! Es biju jauns un tā arī bija mana lielākā mīlestība, tieši Jāņos,” stāsta aktieris.

Koncertuzveduma “Īs(t)a pamēcība mīlēšanā” nosaukums daļai skatītāju varētu saistīties ar visiem zināmu Rūdolfa Blaumaņa feļetonu “Īsa pamācība mīlēšanā”, taču Rešetina režisētajā iestudējumā ar Blaumaņa feļetonu kopīgais ir tikai “mīlestība” un tas kalpojis kā iedvesmas avots šim oriģināldramaturģijas darbam.

Neskatoties uz to, ka iestudējums ir par mīlestību un mīlēšanu, kas varētu likties piemēroti tikai pieaugušajiem, tomēr koncertuzvedums būs domāts visai ģimenei. Mazākie ģimenes locekļi varēs izbaudīt komiskās un paradoksālās situācijas pieaugušo dzīvē, bet lielākie, lasot starp rindiņām, spēs atrast ko pikantāku.

Varenā ielīgošana 18. jūnijā ar pirmizrādi Jēkabpilī un turpināsies Saulkrastos, Tukumā, Cēsīs, Ikšķilē un Līgo vakarā, 23. jūnijā – Kuldīgā.

Galerijas nosaukums

LA.lv
DJ
DIĀNA JANCE
Kultūra
Diāna Jance: Mēs esam visur
7 stundas
SR
SANDRA RATNIECE
Kultūra
Mūža grāmatu šķirstot. Iznācis trešais Arvja Vigula krājums
8 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
Ojāra Vācieša literārā prēmija – Dainai Sirmajai
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Trīs partijas izstājas no JKP vadītajām valdības veidošanas sarunām
5 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Latvijas Banka noslēgusi pastāvīgu darba līgumu ar Saeimas “izsvilpto” Kušneru
4 stundas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Latvija piedalīsies “Expo 2020” Dubaijā: cer veicināt eksportu uz Āzijas valstīm
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Arī ceturtdien vietām gaidāmi saulaini mirkļi
37 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānija brīdina savus pilsoņus un ierindo Zviedriju augstākajā terora draudu līmenī
2 stundas