×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2015
Drukāt

Konkrēts prezidents. Kā dažādu jomu eksperti vērtē Raimondu Vējoni? (8)

Zīmējums - Shutterstock, Ievas Balodes datorgrafikaZīmējums - Shutterstock, Ievas Balodes datorgrafika
Uzziņai

Latvijas prezidentu vecums, stājoties amatā:
Jānis Čakste – 63
Gustavs Zemgals – 56
Alberts Kviesis – 49
Kārlis Ulmanis – 59
Guntis Ulmanis – 54
Vaira Vīķe-Freiberga – 62
Valdis Zatlers – 52
Andris Bērziņš – 67
Raimonds Vējonis – 49

Viņu uzrunās – Jūsu Ekselence, un viņa kabinets būs Rīgas pilī. Un mēs gribam, lai viņš būtu supermens. Tik gudrs kā Nobela laureāts fizikā, tik skaists kā Misters Universums, ar nevainojamām manierēm kā karaļnamu pārstāvjiem… Bet Saeima mums ir devusi konkrētu prezidentu, kurš atbilst prasībām – ir Latvijas pilsonis, vismaz 40 gadus vecs, ar nevainojamu reputāciju. Viņš ir tikai devītais Latvijas Valsts prezidents, nevis 44. kā ASV vai 24. kā Francijā. Turklāt jaunākais – viņam ir 49 gadi. Vēl nekas nav veikts, lai vērtētu viņa darbus. Tālab ceļamaizei vēl pirms 8. jūlija, kad jaunais Valsts prezidents Raimonds Vējonis stāsies savā amatā, dažas pārdomas.

Kur profesors Higinss?

– Mums parādījusies Elīza Dūlitla, nav tikai profesora Higinsa, kas viņai iemācītu pareizu izrunu, – tik negaidīti, lūgts komentēt jaunā Valsts prezidenta vizuālo tēlu, saka modes dizainers, apģērba un stila etiķetes eksperts Gints Bude. Viņš uzskata – arī tad, ja cilvēks ir pliks, bez drēbēm, ir lietas, kas parāda viņa inteliģenci, pieklājību.

– Nav pieļaujams, ka Valsts prezidents runā dialektā, jo tas neuzrunā visu Latviju. Ja viņš būtu vien Madonas novada vadītājs un uzrunātu savējos, gods un cieņa! Bet tagad jāsāk ar valodas izkoptību, ar iekšējo saturu, tad var runāt par ārējo iepakojumu. Tas, ko es parasti saku cilvēkiem: vispirms, lūdzu, esiet konfektes, un tad pareizs iesaiņojums atradīsies. Man ir svarīgi, kāds ir mūsu prezidents, tā ir mana, jūsu, mūsu visu seja. Vajadzētu spēcīgu līderi, kas paceļ tautu. Nedomāju, ka jaunais prezidents spēs kā savulaik Vaira Vīķe-Freiberga Dziesmu svētkos pacelt rokas un iedvesmot: “Mēs esam stipri, mēs esam vareni”, – domā Gints Bude.

Skaidrs, ka mēs katrs esam izsapņojuši savu prezidentu, es personiski vēlētos Ilvesa un Obamas apvienojumu. Par prātu un politisko pieredzi nerunāsim, tās abiem pārpārēm, bet no pirmā es ņemtu eiropiešiem tik tīkamo stāju, uzvedību, mazliet ironijas, no otrā – dabiskumu, elastīgo gaitu, brīvo uzstāšanos, plato smaidu… Nu gan aizsapņojos. Jāatgriežas mūszemē. Ja reiz pat modes dizaineri ir norūpējušies par prezidenta valodu, jājautā filologiem, vai tiešām ir tik traki.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. pilsonis un nikns Atbildēt

  Latvijas Prezidents ir tāds, kurš ieraugot uz lauka zemes arāju, dodas taisni pie tā ar visām savām laķenēm paspiest roku par veikumu Latvijas plauksmei.
  Bet te sēdina pie labās rokas problēmvīru Šleseru, te gozējas modes lapās – būtu labāk apmeklējis Latvijas skolas un mudinājis jaunatni mācīties; apmeklējis mazos lauku muzejus un aicinājis atcerēties novadu vēsturi; apmeklējis kaut Tērvetes koka pili kā senlatviešu piemiņas vietu. Bet nekā – Šlesers pie labās rokas…Tiem kas nesaprot , ko nozīmē sēdet pie karaļa, prezidenta labās rokas nu nav ko skaidrot – tāpat nesapratīs ( tas ir pirmais aiz karaļa -pie labās rokas; arī Jēzus debesis sēž pie Dieva labās rokas). Tātad Latvijas valstī prioritāte ir neviens kā Šlesers…

 2. darbi, kas domaati tautai ir galvenie!! runas dialekti utml muljkjiibas nav svariigas… ja nu vieniigi sievieteem, kas ziimee savu ideaalo viirieti 😉

 3. Vai tā nav matu skaldīšana?

 4. ne meita, ne kleita... Atbildēt

  Ok, izloksni braši iztirzājāt, bet par to dīvaino torsa šūpošanu gan neviens stājas experts ne vārda nebilda…kliedzošs apmulsuma žests – šupināt plecu krūšu daļu – tā parasti dara kautrīgas meitenes, kad jāuzstājas publikas priekšā, vai kad mamma pēkšņi atrāda savu samulsušo meitu svešiem ciemiņiem…jā, jā, tieši meitas, jo puikām tas mēdz būt tikai līdz apm. 10 g.v., un tad arī ne tiem brašākajiem indivīdiem, bet gan uzcītīgajiem paipuisīšiem 🙂
  Nu ko, tātad varam vien secināt, ka šamais puika vēl īsti nav izaudzis, ir nepārliecināts par sevi, bet dīžājas ar savu augumiņu, un iespējams ir stipri atkarīgs no mammas tipa sievietēm…to gan ātri vien sapratīsim, kad sieva pieteiks savas pozīcijas :))
  Bet nu lepnumu par šādu proletariāta ziedu no Ogres blokmājas gan grūti ir sajust 🙁

 5. Un kā tad runāja Guntis Ulmanis ? Eksperti neiemācīja runāt pareizi. Kurš spēlē kārtis ,tas arī pieprot viltības. Par Ainu – tikai vislabāko, gan smuka, gan prata un prot uzvesties ! Vaira ieviesa Latvijā jocīgu izteicienu KATRS VIENS…..līdz šim teicām IKKATRS , IKVIENS , JEBKURŠ . Uzvesties un skaisti izskatīties prata arī Dace-ko nevar teikt par vīriņu….Lielākais murgs bija Lilita……Ivetai nevajag līst priekšā – citādi var iztikt .

 6. Nav pieļaujams, ka Valsts prezidents runā dialektā, jo tas neuzrunā visu Latviju.
  Nu jau nu jau.

 7. Manuprāt, Vējonis ir un būs labāks nekā būtu bijis godātais tiesnesis. Nu nav mums vajadzīgs hipsteris par prezidentu vai banku pakalpotājs (Obamamlīdzīgs).

Draugiem Facebook Twitter Google+