Kultūra
Kultūrpolitika

Konkursā uz Latvijas Nacionālās operas un baleta valdi pieteicies 41 pretendents0


Kurš nomainīs amatā Zigmaru Liepiņu?
Kurš nomainīs amatā Zigmaru Liepiņu?
Foto – Leta

Kultūras ministrijas (KM) izsludinātajā atklātajā konkursā uz valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Latvijas Nacionālā opera un balets” (LNOB) trim valdes locekļu amatiem pieteikumus iesniedzis 41 pretendents, LA.lv uzzināja KM.

Līdztekus citiem atlases dokumentiem LNOB valdes locekļu pretendentiem bija jāiesniedz un tiks izvērtēts Latvijas Nacionālās operas un baleta turpmākās darbības attīstības piedāvājums, kurā norādīti tā īstenošanas veidi un līdzekļi.

Atbilstoši likumdošanā noteiktajam, valdes locekļu bruto mēnešalga ir no 5 637 līdz 6 264 eiro mēnesī.

Iesniegtos pieteikumus valdes locekļu amatiem izvērtēs speciāli izveidota nominācijas komisija, kuras priekšsēdētājas pienākumus pildīs KM valsts sekretāre Dace Vilsone.

Kā zināms, pašreizējā LNOB valdes priekšsēdētāja Zigmara Liepiņa pilnvaru otrais termiņs beidzas novembrī, un viņš jau paziņojis, ka uz trešo termiņu nepretendēs.

Gada sākumā Saeima pieņēma likuma grozījumus, atvieglojot prasības potenciālajiem pretendentiem uz LNOB valdes locekļa amatu.

Likumā noteikts, ka saskaņā ar vienu no kritērijiem valdes loceklim jābūt piecu gadu darba pieredzei, lai profesionāli pildītu attiecīgos uzdevumus LNOB.

Šī norma aizstās likumā pašlaik noteikto, ka valdes loceklim ir jābūt piecu gadu darba pieredzei vadošā amatā valsts vai pašvaldības iestādē vai vidējā vai lielā kapitālsabiedrībā.

Tāpat noteikts, ka valdes locekli amatā turpmāk iecels uz ilgāku termiņu – pieciem gadiem pašlaik noteikto trīs gadu vietā.

LA.lv