×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
8. marts, 2012
Drukāt

Kontracepcijas drošības nianses (4)

kontracepc

“Kad iestājas kontraceptīvais efekts, uzsākot lietot kontracepcijas tabletes? Vai tās obligāti jādzer vienā un tajā pašā laikā un cik liela laika nobīde ir pieļaujama? Kas notiek, ja kādu dienu tablete aizmirstas? Vai tās drīkst lietot vienlaikus ar antibiotikām un citām zālēm?”
 Inga Limbažos

 

Lai nodrošinātu vislabāko efektu, kontracepcijas tabletes ir jālieto katru dienu vienā un tajā pašā laikā, piekodina “Ģimenes aptiekas” farmaceite Tatjana Patenko.

Kad tabletes sāk lietot, kontraceptīvais efekts iestājas septiņu dienu laikā, tādēļ šajā periodā nepieciešama papildu izsargāšanās. Ja tabletes lieto ilgstoši, to maksimālā iedarbība ir jau pēc 1,5 – 4 stundām.

Ja kāda iemesla dēļ kārtējo tableti nav izdevies iedzert laikus vai tā ir piemirsusies ne ilgāk kā 12 stundas, kontraceptīvais efekts saglabājas. Ja gadījusies 12 – 36 stundu aizkavēšanās, tad uzreiz ir nepieciešamas divas tabletes, kā arī turpmākās septiņas dienas jālieto papildu kontracepcija – prezervatīvs vai spermicīdu krēms.

Kontracepcijas tabletes drīkst izmantot kopā ar citām zālēm, taču jāņem vērā, ka antibiotiku kursa laikā to efektivitāte samazinās. Kaitē arī preparāti, kas satur penicilīnu un tetraciklīnu. Tādēļ, kad ārsts izraksta kādas zāles, ir jāpainteresējas, vai tās ietekmē kontracepcijas tablešu efektivitāti. Tas palīdz izvērtēt, vai nepieciešama papildu izsargāšanās.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+