×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
29. decembris, 2017
Drukāt

Vēstnieks: Dānija kopā ar jums uz zemes un gaisā! (1)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Dānijas vēstnieks Hanss Brasks

Kamēr mēs izgaršojam bagātīgo Ziemassvētku galdu un visus pasākumus, kas notikuši 2017. gadā, mēs arī sākam raudzīties uz priekšu 2018. gadā ar jaunu enerģiju un ziņkāri. Šogad mēs sagaidām no jaunā gada vairāk nekā parasti, jo Latvijas simtgade būs kā galvenais vadmotīvs visam gadam. Ir sagatavota ļoti iespaidīga programma, un es plānoju piedalīties daudzos dažādos pasākumos un jubilejas svinībās visa gada garumā. Esmu abonējis ziņkopu www.lv100.lv, jo nevēlos palaist garām kādu no daudzajām iespējām.

Viena no galvenajām simtgades svinību tēmām uzsver ”lielu cieņu mūsu draugiem un kaimiņiem, un mūsu sabiedrotajiem un valstīm, kas iestājušās par Latvijas valsts suverēnu pastāvēšanu un ar ko mums ir atklātas, praktiskas un uz nākotni orientētas attiecības, un kas vienmēr ir bijuši blakus, lai sniegtu palīdzīgu roku ar savu atbalstu un padomu”.

Dānija ir ļoti pateicīga par ielūgumu pievienoties svinībām. Kā Latvijas draugi un kaimiņi mēs esam sagatavojuši daudzas aktivitātes, un mēs sagaidām, ka daudzi dāņi no visiem sabiedrības slāņiem dosies ciemos pie jums no 2018. gada janvāra līdz pat decembrim. Dāņu programma, ko izstrādāja Dānijas vēstniecība un Dānijas Kultūras institūts Rīgā, tiks prezentēta janvārī.

Dānija ir viena no tām valstīm, kas ir gatava sniegt palīdzīgu roku un aizstāvēt Latvijas suverenitāti. Ļoti konkrēti, četri dāņu F-16 iznīcinātāji un apmēram 60 dāņu militārpersonas ieradīsies Šauļu gaisa bāzē Lietuvā 5. janvārī, un viņi novēros Baltijas, tostarp Latvijas, gaisa telpu nākamos četrus mēnešus. Viņi ir daļa no NATO Baltijas Gaisa patrulēšanas (BGP) misijas. Dānija bija starp pirmajām sabiedroto valstīm, kas piedalījās BGP misijā 2004. gadā. Un janvārī tā jau būs sestā reize. Dānija pārņems atbildību no saviem amerikāņu kolēģiem, kas ir monitorējuši gaisa telpu kopš 2017. gada augusta. Vēl arī četri itāļu iznīcinātāji tiks bāzēti Ameri gaisa bāzē Igaunijā. Viņi veiks BGP misiju no Baltijas ziemeļu stūra tajā pašā periodā. Papildus tam, 200 dāņu karavīru ir izvietoti Igaunijā uz 2018. gada pirmo pusgadu kā daļa no NATO paplašinātās klātbūtnes iniciatīvas Baltijas valstīs. Tas parāda, ka valstis no visām NATO alianses daļām izjūt stipru solidaritāti ar Latviju un tās Baltijas māsām.

Dānijai šī solidaritāte ir bijusi īpaši stipra visus pēdējos 26 gadus. Dānijas premjerministrs Lars Leke Rasmusens ieradīsies vizītē Rīgā 2018. gada janvārī un piedalīsies 2018. gada svinībās, kā arī atzīmēs dāņu iznīcinātāju klātbūtni.

Baltijas valstu aizsardzība un drošība ir ļoti svarīga Dānijas drošībai. Tuvāko mēnešu laikā Dānijas valdība pieņems jauno piecu gadu aizsardzības plānu, kas pasvītros šo punktu vēl stiprāk. Latvijas vēsture ir spēcīgs atgādinājums mums visiem par to, cik svarīga ir elastīga un uzticama drošība. Militārā parāde 18. novembrī bija iespaidīga Latvijas militāro spēju un apņēmības sevi aizstāvēt demonstrācija, kā arī liecība par daudzajiem Latvijas tuvajiem draugiem un sabiedrotajiem. Šī spēka demonstrācija, iebiedēšana, solidaritāte un vienotība šajos gados ir nepieciešama, diemžēl. Mēs stāvam kopā ar Latviju un esam priecīgi par uzaicinājumu uz dzimšanas dienas svinībām 2018. gadā. Laimīgu jauno gadu!

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Protams, protams ....! Atbildēt

    Neaizmirstiet miļie dāņi arī piebilst, ka jūs atbalstāt, apmaksājat noteiktas ideoloģijas propogandu, reklamēšanu Latvijā (naudas devumi nvo). Proti, jūs noliedzat ar savu darbību mūsu – Eiropas filosofiju (kontinentālo), – ar putām uz lūpām aizstāvot neoliberālismu, anglo-amrikānisko filosofiju (analītisko). latviešu tauta visu redz un atceras. Partijas mainās, bet tauta paliks un atcerēsies.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Zilaļģu festivāls

Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru sasniegusi +18.. +22 grādi. Sagaidāms, ka siltā laika ietekmē tuvākajās nedēļās turpināsies zilaļģu vairošanās.

Veselības inspekcija skaidro, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās – tā saucamā ūdens ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, acu un gļotādas kairinājumu, bet mājlopi, kas tiek dzirdināti ar šādu ūdeni, var akūti saindēties un pat aiziet bojā. Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās ne vien Vecāķu, bet arī Daugavgrīvas un Vakarbuļļu peldvietās.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+