Kostarika uzvar Itāliju un iekļūst PK astotdaļfinālā 0

Kostarikas futbola izlase Pasaules kausa izcīņas D apakšgrupas spēlē piektdien ar rezultātu 1:0 (1:0) pieveica Itāliju, kas atņēma Anglijas izlasei visas cerības uz izslēgšanas turnīra sasniegšanu.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba”

Vienīgos vārtus pirmā puslaika beigās guva Kostarikas izlases kapteinis Braiens Ruiss, un Kostarika Pasaules kausa izcīņas izslēgšanas spēles sasniegusi otro reizi vēsturē.

Itālijas izlases vārtos šajā mačā atgriezās Džanluidži Bufons, kurš pirmo maču izlaida traumas dēļ. Tāpat Itālijas sākumsastāvā šoreiz devās Gabriels Paleta un Tjagu Mota, bet Kostarikas sākumsastāvs salīdzinājumā ar pirmo spēli bija palicis nemainīgs.

Spēles sākumā bumbu vairāk kontrolēja Kostarika, kas arī izveidoja pirmo bīstamo momentu, kad pēc stūra sitiena Selso Vorhess raidīja bumbu virs vārtiem. Itālija savu pirmo vērā ņemamo vārtu gūšanas momentu izveidoja vien 31.minūtē, kad pēc Andrea Pirlo lieliskas piespēles bumbu saņēma Mario Balotelli, tomēr viņa raidījums pāri vārtsargam lidoja garām vārtiem.

Spēle aktivizējās vien pašās puslaika beigās. 41.minūtē strīdīgā epizodē, kad Džordžo Kjelīni soda laukumā nogāza Džoelu Kempbelu, uz Itālijas vārtiem tomēr netika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Pāris minūtes vēlāk gan Kostarika revanšējās – pēc centrējuma bumbu ar galvu zem pārliktņa raidīja izlases kapteinis Braiens Ruiss, izvirzot potenciālos apakšgrupas pastarīšus vadībā ar 1:0.

Pēc pārtraukuma laukumā bija redzams liels Itālijas izlases pārsvars, tomēr bīstamu momentu tās izpildījumā nebija daudz, jo Kostarika sekmīgi aizsargājās. Spēles beigās jau Itālijas izlasei nolaidās rokas, kas Kostarikai ļāva izveidot vairākus bīstamus momentus. Tai izdevās noturēt uzvaru, iegūstot labas cerības uz pirmo vietu apakšgrupu turnīra noslēgumā.

Kopā ar Kostariku pašlaik vietu Pasaules kausa astotdaļfinālā garantējusi arī Nīderlande, Čīle un Kolumbija, bet cerības uz izslēgšanas turnīru bez Anglijas zudušas arī Kamerūnai, pašreizējai pasaules čempionei Spānijai un Austrālijai.