×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. augusts, 2015
Drukāt

Kozlovskis: Dažiem no tiem, kas pievienojušies Islāma valstij, ir īsteni latviski uzvārdi (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Diemžēl ir identificētas personas, kas devušās uz Sīriju, lai pievienotos Islāma valsts kaujiniekiem, intervijā laikrakstam “Neatkarīgā Rīta Avīze” norāda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).

Ministrs neatklāj konkrētu personu skaitu, vien min, ka daži līdz Sīrijai nav tikuši, bet daži tur ir nokļuvuši. “Diemžēl ir starp šīm personām atrodami tādi, kam vārds un uzvārds ir īsteni latvisks,” norāda Kozlovskis.

Viņš uzsver, ka ir jādomā par šādām personām – ir cilvēki, kas nespēj integrēties sabiedrībā un domā par “savu vīrieša pašrealizāciju šādā veidā”.

Intervijā ministrs pievēršas arī jautājumam par musulmaņu galvassegu nēsāšanu. Viņš saka, ka diskutēt par šo jautājumu var, bet tas jādara uzmanīgi un atbildīgi. “Diezin vai būs tā, ka visi 250 bēgļi uzvilks burkas un apdraudēs drošību,” saka Kozlovskis.

Tomēr ir valstis, kā Francija, kur ir milzīga musulmaņu kopiena, kur ir riski un arī terora akti ir notikuši, piebilst ministrs. Pilnīgs aizliegums aizsegt seju pastāv Francija un Beļģijā. Citās valstīs spēkā ir daļēji aizliegumi, jo ir virkne saskarsmes veidu, kad nevar iztikt bez sejas atklāšanas – lidmašīnā ar aizklātu seju nevar ielaist, ceļu policists nevar runāt ar vadītāju, ja neredz, vai tas ir tas cilvēks, kurš uzrāda autovadītāja apliecību.

“Skaidrs, ka arī Latvijā drošības apsvērumi noteiks situācijas, kurās nevarēs neatklāt seju, lai gan tas ir pretruna ar šīs reliģijas principiem. Diskusijas par to var būt, bet būtu labi, ja tās notiktu saprātīgi, lai neizsauktu asas reakcijas,” uzsver Kozlovskis, piebilstot, ka 2012.gadā viens no terora aktiem Francijā notika, lai protestētu pret stingru likumdošanu, aizliedzot valkāt musulmaņu galvassegas.

Ministrs arī min, ka Latvijā ir konvertīti – personas, kas pieņem musulmaņu ticību. To ir jau simti, un liela daļa – jauni vīrieši.

Kā ziņots, publiskajā pārskatā par Drošības policijas darbību pagājušajā gadā teikts, ka uz Sīriju nolūkā pievienoties cīņai pret šajā valstī valdošo režīmu ir devušies divi Latvijas iedzīvotāji. Turklāt pastāv pamatotas aizdomas, ka abi Latvijas musulmaņu kopienas pārstāvji ir pievienojušies Sīrijas konfliktā iesaistītajiem islāmistu kaujinieku grupējumiem.

Latvijas musulmaņu atrašanās Sīrijā rada riskus Latvijas drošībai, jo pārskata laikā notikušais uzbrukums Briselē apliecina, ka Sīrijas konfliktā iesaistītie islāmisti var turpināt teroristiskas darbības arī pēc atgriešanās savās mītnes zemēs. Jāatzīmē, ka pēc teroristiskā grupējuma “Islāma valsts” paziņojuma par kalifāta izveidi interesi par Sīrijas konfliktu izrādīja arī citi Latvijas musulmaņi. Līdz ar to pastāv risks, ka uz Sīriju/Irāku nolūkā iesaistīties bruņotā konfliktā nākotnē varētu mēģināt doties vēl kāds Latvijas musulmaņu kopienas pārstāvis, norādīts pārskatā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Īsteni LATVISKI uzvārdi tagad NENOZĪMĒ PILNĪGI NEKO!!! Zinu cilvēkus, kam ir 100% latvisks vārds un uzvārds, bet latviešu valodā nevar pateikt nevienu vārdu…, jo NAV LATVIETIS NEKAD BIJIS un arī NEBŪS!!! Ir tīrs krievs!!! Lai ministrs tagad nesāk “karināt” klāt nelatviešiem LATVIEŠU BIRKAS!!! Cik ILGI VĒL ŅIRGĀSIES PAR LATVIEŠIEM, sienot tiem klāt ARĪ nelatviskas izdarības???????????????

 2. Kozlovska k-gs jūs nu gan tēlojat vakarējo.Man ir paziņas,kuri ir lielkrievu šovinisti ,bet mainījuši uzvārdus un pat ! pasē bija tautība “latvietis”/ no mutantu ģim./ noslēpjot īsto nacionalitāti,jo būšot labāk dabūt darbu VALSTS struktūrās.Statistika,ka latviešu ir vairāk Latvijā ir BLEFS,jo tur tiek pieskaitīti erzaclatvieši.Un KAPĒC jūs minat par tiem uzvārdiem????Mums tāču viss ir noslepenots ,pat valsts apmaksātas / nodokļu !/ algas utt.

  • pamela drusku pamelo Atbildēt

   Redzi pamelīt no vārda pamelot, valsts iestādēs tautība nevienu neinteresē. Pilsonība var interesēt.

 3. … Ministrs, personigi, nav atbildigs par valsts politiku … gan par tas izvesanu aktualitate, pec MK noradijumiem, un pec Satversme un valsts likumos noteiktas kartibas, un pasam zem zvereta pienemtas atbildibas … !!!

  … Tamdel, kas sim ministram it ka ir aizliedzis to darit jau tik daudzas instances ???

  … Tad gaidam ari vina paskaidrojumus un komentus par atkartotiem parkapumiem, ari sovasar, no zinamiem organizatoriem un to savervetiem ‘studentiem’, kas piedalas pretvalstiski orientetas vasaras nometnes … laikam jau tikai ducis potencialo zalo virinu nakotne drikst ignoret, bet vai tamdel ka nav likums, vai tamdel ka ministrs ir negribigs stradat pec likuma … ?

  … Pirma instance, kada iniciativa ir nakusi no ministra, lai likums butu pienemts … ?

 4. Nav svarīgi, vai burkas uzvilks 250, 25 vai tikai 2. Sērijslepkavas ar neuzbrūk visām sievietēm, bet tikai dažām. Tas gan nenozīmē, ka slepkavības ir mazāk bīstamas.

  Eiropas pieredze rāda, ka sabiedrību var apdraudēt arī maza grupiņa vai pat viens cilvēks.

 5. Pēc Kozlovska domām vispirms jāsagaida vairāki terora akti Latvijā ar iespaidīgu skaitu upuru un tikai tad varēs vēl ilgi domāt, aizliegt vai tomēr turpināt atļaut, jo viņiem pienākas svešā zemē cilvēktiesības, bet mums pašiem savā valstī, kurai maksājam nodokļus un kuras pienākums ir rūpēties par pilsoņu drošību, nav šo cilvēktiesību kamēr nav norauta galva.

Draugiem Facebook Twitter Google+