×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
1. augusts, 2017
Drukāt

Krāpjas un iekļūst melnajā sarakstā (7)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Baiba Zaļupe interneta veikalā “TVshopExtra.lv” iegādājās auto videoreģistratoru (ierīci, kas filmē uz ceļa). Saņemtais iepakojums tika atvērts un prece ieslēgta, bet, saprotot, ka pirkums neatbilst prasībām, nākamajā dienā tas tika atgriezts komersantam. Tā kā prece netika lietota, patērētāja vēlējās saņemt atpakaļ pilno preces summu.

Solīts makā nekrīt

Šāda prakse tiek piekopta saskaņā ar atteikuma tiesībām, kuras patērētājiem tiek piešķirtas, veicot distances pirkumu. Tomēr “TVshopExtra.lv” nerespektēja patērētājas lūgumu un atdeva tikai 50% no pirkuma vērtības, lai gan interneta veikala mājaslapā tiek teikts, ka pircējam ir iespēja izmantot atteikuma tiesības 14 kalendāro dienu laikā. “Preces atgriešanas gadījumā visa par preci veiktā samaksa, tajā skaitā veiktā samaksa par preces piegādi, tiks atgriezta pircējam,” rakstīts “www.tvshopextra.lv”.

B. Zaļupe skaidro, ka komersanta sniegtā informācija ir maldinoša: “Šajā interneta veikalā iegādājos videoreģistratoru, kas maksāja 75 eiro. Kad saņēmu to un aplūkoju, sapratu, ka tas nav atbilstošs manām prasībām, jo parastā veikalā šādu ierīci var iegādāties daudz lētāk, par aptuveni 20 eiro. Nākamajā dienā, izmantojot atteikuma tiesības, preci nosūtīju atpakaļ. Pēc salīdzinoši ilga laika saņēmu vēstuli no komersanta, ka nauda netiks atgriezta, jo prece esot pamatīgi nolietota. Tie bija meli, jo vienīgais, ko darīju, – atvēru iepakojumu un ieslēdzu ierīci. Saskaņā ar likumu tas nav aizliegts. Gan vairākkārt zvanīju, gan rakstīju vēstules šai firmai, bet pretī saņēmu tikai anketu, kurā bija jānorāda mans bankas konts un jāparakstās par to, ka piekrītu viņu nosacījumiem – man tiks atdota tikai puse cenas no iegādātās preces summas. Protams, es nepiekritu šādam nosacījumam un norādīju, ka sūdzēšos Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC). Tomēr viņiem bija vienalga, joprojām neesmu saņēmusi savu naudu atpakaļ.”

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. PTAC – nafig viņi tādi vajadzīgi? Nu iekļāva komersantu melnajā sarakstā – nu un? Apkrāptajiem pircējiem tas tāpat neko nemaina. Tādas bodītes ir jālikvidē nevis jāievieto melnajos sarakstos.

  2. TVshopExtra.lv – un vēl 100 šādu internetveikaliņu domā, ka viņiem ir pohuj un viņi ar šādu biznesa veidu ātri nopelnīs – pareizi domā, jo tikai muļķi iepērkas internetveikalos un uzķeras uz lētām precēm, kuras patiesībā neatbilst ne cenai, ne izskatam, nedz arī prasībām! Sāciet tak paši cilvēki mīļie domāt ar galvām – par tām vismaz jums nav vēl jāmaksā! 😀 (Labi,ka vēl nav mūsu valsts uzlikusi domāšanas nodokļus! )

  3. Ja jau zināja, ka veikalā var nopirkt lētāk, tad kāpēc pirka dārgāk?
    Ja pērk internetā, tad ar tādām lietām ir jārēķinās!

  4. Kārtējais kretīnu un krāpnieku kantoris ! Nosaukums vien ko vērts – extra krāpnieki !

  5. Atkal un atkal uz ta pasa grabeklla tiek uzkapts…….nu neperciet,,sivenu maisa;

    • Tieši tāpēc jau ir šis likums! Šādiem komersantiem jābūt uz publiska kauna staba. Un pircējiem jāzina par to. Ja man ir tiesības atgriezt, tad vienalga kāds arguments. Krāsa nav pietiekoši zaļa, paklupu pie Pasta, nedabūju no sievas. Vienalga.

Draugiem Facebook Twitter Google+