×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
13. augusts, 2012
Drukāt

Kratīšana “Regnum” birojā veikta pēc Latvijas prasības

Foto - LETAFoto - LETA

Kratīšana ziņu aģentūras “Regnum” birojā veikta saskaņā ar Latvijas likumsargājošo iestāžu izdoto starptautisko rīkojumu, aģentūrai RIA “Novosti” apstiprināja Krievijas Iekšlietu ministrijas Maskavas departamenta preses dienests.

Kā jau LETA ziņoja, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) pagājušajā nedēļā nolēma par Latvijai nevēlamām personām pasludināt Krievijas prezidenta Vladimira Putina bijušo padomnieku un bijušo ziņu aģentūras “Regnum” vadītāju Modestu Koļerovu un “Regnum” galvenā redaktora vietnieku Igoru Pavlovski.

Divas dienas pēc Rinkēviča lēmuma Maskavas policija veica kratīšanu “Regnum” birojā.

“Policijas izmeklētāji 10.augustā veica izmeklēšanas pasākumus informācijas aģentūras “Regnum” birojā Maskavā,” pavēstīja preses dienests.

“Maskavas Iekšlietu pārvaldē no Krievijas Ģenerālprokuratūras saņemts oficiāls starptautisks rīkojums no Latvijas likumsargājošām iestādēm, kā dēļ arī veikti attiecīgie pasākumi,” skaidroja dienests.

Pēc Krievijas Iekšlietu ministrijas Maskavas departamenta preses dienesta sacītā, tika veikta “viena nopratināšana, paņemtas divu pilsoņu personu apliecinošo dokumentu kopijas un saņemta kompānijas atbilde uz policijas prasību”.

Pēc dienesta sacītā, šobrīd visi izmeklēšanas pasākumi ir izbeigti un tuvākajā laikā policija visus iegūtos materiālus nosūtīs Krievijas Ģenerālprokuratūrai.

Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs Jānis Sīlis aģentūrai LETA sacīja, ka ĀM ne pie viena nav vērsusies ar šādu lūgumu, kā arī ĀM rīcībā nav informācijas, ka šādu lūgumu būtu izteikusi kāda cita Latvijas institūcija.

Lēmums attiecībā uz Koļerovu un Pavlovski pieņemts, jo Latvijas kompetentās iestādes sniegušas informāciju par abu personu Latvijā slēptā veidā īstenotajām aktivitātēm, kas vērstas pret Latvijas drošības interesēm, tostarp teritoriālo vienotību un valsts ekonomisko drošību, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas Preses un informācijas departamentā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+